Çözüldü Yeni ekran kartı ve SSD taktıktan sonra bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cemyesildogan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar, bilgisayarımın ekran kartını değiştirdim. RTX2060 --> RTX 4070 ve bir adet M.2 SSD daha taktım fakat bilgisayarıma güç gitmesine rağmen ekran gelmiyor ve fanlar çok hızlı dönüyor.

(Ek olarak şunu söyleyeyim Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD'yi alttaki yuvaya taşıdım onun yerine de yeni aldığım M.2'yi taktım.)

Çözüm
Hocam geçen benzer sorunu BIOS güncelleyerek çözdürmüştüm bir arkadaşımıza. Siz de bir deneyin. Eski ekran kartını takıp SSD'yi çıkarın ve BIOS güncelledikten sonra tekrar takın.
Hocam geçen benzer sorunu BIOS güncelleyerek çözdürmüştüm bir arkadaşımıza. Siz de bir deneyin. Eski ekran kartını takıp SSD'yi çıkarın ve BIOS güncelledikten sonra tekrar takın.

Çözüm
Merhaba arkadaşalar, bilgisayarımın ekran kartını değiştirdim. RTX2060 --> RTX 4070 ve bir adet M.2 SSD daha taktım fakat bilgisayarıma güç gitmesine rağmen ekran gelmiyor ve fanlar çok hızlı dönüyor.

(Ek olarak şunu söyleyeyim Windows'un kurulu olduğu M.2 SSD'yi alttaki yuvaya taşıdım onun yerine de yeni aldığım M.2'yi taktım.)
Sistem, donanım değişikliklerini tanıyordur. Bir 5-10 dakila fanlar son hızda çalışması normal.

Benzer sorun bende oldu. RAM'leri takıp çıkarınca düzeldi, deneyebilirsin.
Cezadan dolayı cevap veremiyordum kusura bakmayın. Denedim olmadı.

Arkadaşlar ceza olduğu için cevap veremedim kusura bakmayın.
Son olanları yazayım.
M2 ssd lere ellemedim sadece eski ekran kartımı taktım açıldı, ben de hemen bios güncellemesi yaptım. Şuan msi bazı güncellemeleri indiriyor hemen ardından yeni kartı takacağım inşallah çalışır bu sefer.

Benzer sorun bende oldu. RAM'leri takıp çıkarınca düzeldi, deneyebilirsin.
Denedim ama işe yaramadı hocam.

Dediğim gibi bende rx560 vardı. İntel Arc a750 ye geçtim. Baya uğraştırdı beni bilgisayar çalışıyor her şeyin ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyordu. En son biri ramlerdendir dedi.3 5 defa sök tak 1 ramle çalıştırma yaptım oldu.

İşe yaradı hocam teşekkür ederim.

Arkadaşlar, sorunu BIOS güncellemesiyle çözdüm. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Şu an sistemim açıldı 😌🙏🏼

Yeni konular

Geri
Yukarı