Yeni HDD takıldıktan sonra format şart mı?

canerky.art

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistemim 480 GB SSD' ye kurulu 170 GB kadar boş alanım var şu anda. Yakın zamanda dolacak. HDD almayı düşünüyorum. Bunu taktıktan sonra her iki diske de format atmam şart mı? Yani temiz bir kurulum mu yapmam gerekir? Son olarak hangi marka HDD almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer hazırda SSD'de bir sistem yüklüyse gerek yok. HDD'nin kablolarını takın zaten bilgisayar görecektir. Bilgisayarım kısmından biçimlendirip yeni HDD'yi kullanabilirsin.

Gerek yok bence zaten sistemin kurulu ve düzgün çalışmakta şu anda taktığın hddyi aktifleştirmen yeterli.Gereksizlerin hepsini hddye at sddyi doldurunca mb/s olayında biraz düşüş oluyor.
Hdd olarakta sata 3 64mb 7200rpm veya daha üstü almaya özen gösterin.

Format atmanız şart değil, Windows üzerinden de biçimlendirerek kullanabilirsiniz. Marka olarak Toshiba, WD veya Seagate alabalirsiniz, pek farkları yok zaten.

Gerek yok bence zaten sistemin kurulu ve düzgün çalışmakta şu anda taktığın hddyi aktifleştirmen yeterli.Gereksizlerin hepsini hddye at sddyi doldurunca mb/s olayında biraz düşüş oluyor.
Aktarma yapmak istemiyorum. Çok aşırı bir yavaşlama olur mu ki? Dolduğunda HDD'den devam etmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı