Yeni i3 12100F sistem sesli çalışıyor

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
İtopya'dan aldığım daha bir ay bile olmayan sistemimde. Şu sorunlar var;
PSU'dan çok fazla ses geliyor bildiğin traktör sesi yani sessiz ortamda aşırı rahat duyuluyor. Hafif dokununca ses birkaç dakikalık yok oluyor.
CPU fanı silent Mod'da olmasına rağmen %70'i geçti mi aşırı hızlı ve sesli dönmeye başlıyor. Örneğin şu an Chrome 11 sekme Steam Spotify Discord açık ve Genshin Impact açık arada CPU % 100 görüyor ve CPU sıcak olmamasına rağmen fan anlık hızlı dönüyor. El ile ayarları yapmadan önce boşta bile hızlı dönüyordu. Ama %70 seviyesi ve sonrasına ayarlama yapamıyorum. God of War gibi oyunlarda zaten hep sesli çalışıyor. Bu normal mi bilmiyorum, belki de normaldir. Size sormak istedim.
CPU: i3 12100F.
PSU: Powerboostvk-P1900b kasa PSU.

PSU kaç watt.
Sistem APU mu?

Hocam PSU 500W ve sistem APU olamaz F serisi işlemcilerde Intel HD Graphics bulunmuyor bende aynı işlemciyi kullanıyorum ek olarak sorudaki PSU kalitesiz bir ürün tavsiyem Corsair ve Thermaltake benim kullandığım PSU MSI marka onu da önerebilirim. Ayrıca işlemci fazla ısınmasa bile ısınmaya karşı fanların bir koruması olabilir örnek ekran kartımın fanları sadece ağır yükde çalışıyor yoksa gerek duymuyor.

Geri
Yukarı