Yeni laptopun batarya aşınması normal mi?

Eyyüp Ensar

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir notebook aldım yakın zamanda 2 hafta aktif bir biçimde kullanmaktayım. Bataryanın 2 haftada bu kadar aşınması normal mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal ama nasıl kullanıyorsununuz?
Günde 2 defa doldur boşalt yapıyorum %30 altında şarj ediyorum ve şarjı tam doldurmuyorum.
2 defa doldur boşalt yaptığımın farkındayım ama yukarıdaki orana dikkat ettiğim için fazla aşınmaz diye ummuştum.
Battarybar uygulamasında %0.3 aşınma miktarı bu diğer kullanıcılar bu orana ancak 4 ay gibi bir sürede ulaşıyor.

Son düzenleme:
Günde 2 defa doldur boşalt yapıyorum %30 altında şarj ediyorum ve şarjı tam doldurmuyorum.
2 defa doldur boşalt yaptığımın farkındayım ama yukarıdaki orana dikkat ettiğim için fazla aşınmaz diye ummuştum.
Battarybar uygulamasında %00.3 aşınma miktari bu diğer kullanıcılar bu orana ancak 4 ay gibi bir sürede ulaşıyor.
Hocam boşver kullan gitsin 😁

Battarybar uygulamasında %0.3 aşınma miktarı bu diğer kullanıcılar bu orana ancak 4 ay gibi bir sürede ulaşıyor.
0.3 bir asima 4 ayda falan degil 2 3 haftada olur.

2 3 sene sonra batarya 10 alti ise cok guzel, 15 alti ise guzel 20 alti ise kabul edilebilir 25 ustu ise kotu olarak belirlenir. Sizin sisteminizde iki haftada 0.3 olursa ayda 0.6 yapar.

0.6*6 diyelim yuzde 4 gibi bir asinmadan bahsediyoruz.

Sisteminizi her zaman bataryada doldur bosalt yerine 5 gun kullan 2 gun bosalt mantiginda kullanin. Bataryayi surekli prizde kullanmak/surekli doldur bosalt yapmak bataryanin sagligini olumsuz etkiler.

Geri
Yukarı