Yeni liseye geçen birisi için tavsiyeler

En önemlilerden birisi arkadaşlarını gerçek ama gerçekten iyi seçmen lazım mesela kendi okulumdan bahsedeyim. Tak başına hiç kimseye zararı olmayan bir öğrenciyim okulda geçenlerde bir gezi oldu İstanbul'a gezidede boş vakit vardı yemek yenildi problem yok hala yemek yerken herkes iskender 1,1.5 porsiyon söylerken ben duble söylemiştim yani 2 porsiyon söylemiştim oradaki arkadaşlarımın para ile sıkıntısı hiç ama hiç yok ben o iskenderi orada yedim ve hızlı yedim ben normal hayatta da hızlı yemek yiyen bir insanım o gün orada herkes 1.1, 5 yerken benim duble yemem herkese battı sabahdan aksama kadar dalga geçiyorlar kale almıyorum ama hala devam ediyorlar demek istediğim arkadaşlarını iyi seçmen ve bir arkadaş grubun olursa 4, 5, 6 kişilik ise kendini hep o grubun lideri veya liderden bir önceki insan gibi yaşa diyeyim yoksa gene saçma sapan işler oluyor.

Saygı önemli + küfür havalı değil itici + gülen insan ol bu en önemlisi + üniversite düşünüyorsan LGS sonrası çok rahat olma yani sadece yazılılara çalış istersen ekstra çalışabilirsin ama biraz tadını çıkar ortamın iyi eğlenceler bol başarılar

En önemlilerden birisi arkadaşlarını gerçek ama gerçekten iyi seçmen lazım mesela kendi okulumdan bahsedeyim. Tak başına hiç kimseye zararı olmayan bir öğrenciyim okulda geçenlerde bir gezi oldu İstanbul'a gezidede boş vakit vardı yemek yenildi problem yok hala yemek yerken herkes iskender 1,1.5 porsiyon söylerken ben duble söylemiştim yani 2 porsiyon söylemiştim oradaki arkadaşlarımın para ile sıkıntısı hiç ama hiç yok ben o iskenderi orada yedim ve hızlı yedim ben normal hayatta da hızlı yemek yiyen bir insanım o gün orada herkes 1.1, 5 yerken benim duble yemem herkese battı sabahdan aksama kadar dalga geçiyorlar kale almıyorum ama hala devam ediyorlar demek istediğim arkadaşlarını iyi seçmen ve bir arkadaş grubun olursa 4, 5, 6 kişilik ise kendini hep o grubun lideri veya liderden bir önceki insan gibi yaşa diyeyim yoksa gene saçma sapan işler oluyor.
veya bi örnek daha vereyim ben sınıfta pantolan giyen adamımdır herkes eşofman giyer ben gidip giymem çünkü sevmem eşofman giymeyi ama nedense herkes sadece benim eşofman giymeme laf ediyor
veya 9.sınıfdaki arkadaşımla birlikte lol oynuyor iken beni hali lol oynuyor diye zannediyor (not:yaklasık 8,9 aydan beri oynamıyorum)
anladığını varsayıyorum

Lise ortamı 11'de başlar. 9 ve 10'da kendi kafana göre birini bulamayabilirsin. Lise dersleri ortaokuldan farklı olacak. Yine o çocuklarla internet kafeye git yine onlarla okulu ek ama sınav haftası yaklaşınca otur çalış. Şakaya gelmez bi bakarsın sınıfta kalıyorsun. Hatta hocalarında söyleyecektir size en çok sınıfta kalma 9da olur diye

Burada arkadaşın demek istediği ergenler dalga geçmeye yer arayacak. Çok mantık arama gül geç. Bugün sana yarın başkasına yaparlar

Öncelikle 9. sınıfta sakin bir hafta geçireceksin. İlk kez liseye geçenler okulu genelde tınlamaz ve rahat olurlar fakat sen öyle olma ve derslerine önem ver. İlk haftadan sonra herkes yavaş yavaş arkadaş edinmeye başlayacak. Benim tavsiyem sosyal olman fakat derslerini her zaman birinci planda tut. Sana bol şans dilerim.

Konu ders ise ve üniversite hedefin varsa iyi çalış çünkü OBP puanı kullanırsın. Üniversite yoksa dersleri geçtiğin sürece ya zaman öldür (keyfini çıkar) ya da uyu. Bizim okulda meslek isen (elektrik, mobilya, metal...)12 de ders yok zaten ama diğer meslek liselerini bilmiyorum. Konu arkadaş ise çok tavsiye veremem sınıfta herkesle aram iyi başka sınıflardan da birkaç tanıdık var.

Yeni konular

Geri
Yukarı