Yeni modem download ve upload hızını düşürdü

O anki hat değerlerinize bağlı. Siz kablolamayı yapın, buraya hat değerlerinizi tekrar atın kontrol edelim.

Tamamdır düzeltince hemen atacağım teşekkürler.

@EkmekArasiHDD merhabalar şu an internetim çok kötü discordda sabit 700 900 ping alıyorum ne sorunu var şu an neden böyle yapıyor nereden anlayabilirim kötü olduğunu hat değerime bir daha bakabilir misiniz birde binanın tam altındaki eczaneye sordum internetiniz iyi mi diye çok iyi bir problem yok dedi benim tesisattan olduğunu doğruladım.

1656708954588.png

Son düzenleme:
Tamamdır düzeltince hemen atacağım teşekkürler.

@EkmekArasiHDD merhabalar şu an internetim çok kötü discordda sabit 700 900 ping alıyorum ne sorunu var şu an neden böyle yapıyor nereden anlayabilirim kötü olduğunu hat değerime bir daha bakabilir misiniz birde binanın tam altındaki eczaneye sordum internetiniz iyi mi diye çok iyi bir problem yok dedi benim tesisattan olduğunu doğruladım.

Eki Görüntüle 1438105
Download yönünde SNR değeriniz az da olsa iyileşmiş. Ancak Upload değer ve sinyalleriniz ve diğer değerler aşağı yukarı aynı görünüyor. Size verilen hız da keza aynı şekilde. Bana göre kutuna gelen kabloda sorun olabilir. Yapabileceğin her şeyi yapmışsın zaten. Kutuya gelen kabloyu değiştirtin Türk Telekom'a. Kutuya gelen kablolardan Türk Telekom sorumludur. Bu da olmazsa port değişimi talep edin. Şimdilik Türk Telekom'dan hız güncellemesi talep edin. Hızınızı 35 Mbps'e çıkartsınlar. Baktınız ki hala sorun çıkıyor kutuya gelen kabloyu değiştirsinler. Yine olmazsa port değişimi isteyin.

Download yönünde SNR değeriniz az da olsa iyileşmiş. Ancak upload değer ve sinyalleriniz ve diğer değerler aşağı yukarı aynı görünüyor. Size verilen hız da keza aynı şekilde. Bana göre kutuna gelen kabloda sorun olabilir. Yapabileceğin her şeyi yapmışsın zaten. Kutuya gelen kabloyu değiştirtin Türk Telekom'a. Kutuya gelen kablolardan Türk Telekom sorumludur. Bu da olmazsa port değişimi talep edin. Şimdilik Türk Telekom'dan hız güncellemesi talep edin. Hızınızı 35 Mbps'e çıkartsınlar. Baktınız ki hala sorun çıkıyor kutuya gelen kabloyu değiştirsinler. Yine olmazsa port değişimi isteyin.

Tamamdır tesisatı değiştirdikten sonra bir daha bakacağım eğer sorun hala devam ediyorsa kutuya gelen kabloyu değiştirtirim ya da port dediğiniz gibi peki port değiştirince Max alacağım hızda değişiklik olur mu şu anki portumla Max 53 Mbps geliyormuş.

Son düzenleme:
Tamamdır tesisatı değiştirdikten sonra bir daha bakacağım eğer sorun hala devam ediyorsa kutuya gelen kabloyu değiştirtirim ya da port dediğiniz gibi peki port değiştirince Max alacağım hızda değişiklik olur mu şu anki portumla Max 53 Mbps geliyormuş.
Port değiştirme işi son çare olsun hocam. Şimdilik Türk Telekom dolaptan kutunuza gelen kablolara bir baksın ve eğer sorun varsa kablosunu değiştirsin.

Geri
Yukarı