Çözüldü Yeni monitörden görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ugurkanburgucu

Hectopat
Herkese merhaba,

Bugün yeni bir anakart ve işlemci almıştım. Onların montajını yaptım. Kasa sorunsuz çalıştı fakat monitörüme DP kablo ile bağladığımda görüntü gelmedi. Daha sonra eski monitörümü denedim VGA to HDMI kablo ile onda görüntü sıkıntısız bir şekilde geldi. Burada sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleme:
Çözüm
İki olasılık var: Ya DP kablon bozuk ya da monitörün. DP kablon bozuksa mesele yok, monitörün bozuksa iki olasılık var: Ya garantiye gönderirsin ya da iade edersin. İade edersen mesele yok, garantiye gönderirsen iki olasılık var: Ya yenisini gönderirler ya da kullanıcı hatası deyip geri gönderirler. Yenisini gönderirlerse mesele yok, kullanıcı hatası deyip geri gönderirlerse bir olasılık var: Paran çöpe gitmiş olur.

DP kablosu daha yeni alındı ve anakartı değiştirmeden önce sorunsuz çalışıyordu. Aynı şekilde monitör de yeni ve o da çalışıyordu. Zaten monitöre güç geliyor DP kablosunu da algılıyor fakat "no signal" deyip görüntü vermiyor.

Ne hikmetse diğer eski monitör görüntü veriyor. O da VGA girişli olduğu için ekran kartına VGA to HDMI dönüştürücü ile takıyorum.

Bu arada HDMI ile de denedim görüntü vermeyen yeni monitörümü gene olmadı.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Eski monitörümden ekran kartımın driverlarını yükledim ve yeni monitörüm görüntü vermeye başladı.

Yalnız eğer 2. bir monitörüm olmasaydı ne yapacaktım orası hala muamma.
İki olasılık var: Ya DP kablon bozuk ya da mönitörün. DP kablon bozuksa mesele yok, monitörün bozuksa iki olasılık var: ya garantiye gönderirsin ya da iade edersin. İade edersen mesele yok, garantiye gönderirsen iki olasılık var: ya yenisini gönderirler ya da kullanıcı hatası diyip geri gönderirler. Yenisini gönderirlerse mesele yok, kullanıcı hatası diyip geri gönderirlerse bir olasılık var: paran çöpe gitmiş olur.

İki olasılık var: Ya DP kablon bozuk ya da monitörün. DP kablon bozuksa mesele yok, monitörün bozuksa iki olasılık var: Ya garantiye gönderirsin ya da iade edersin. İade edersen mesele yok, garantiye gönderirsen iki olasılık var: Ya yenisini gönderirler ya da kullanıcı hatası deyip geri gönderirler. Yenisini gönderirlerse mesele yok, kullanıcı hatası deyip geri gönderirlerse bir olasılık var: Paran çöpe gitmiş olur.

DP kablosu daha yeni alındı ve anakartı değiştirmeden önce sorunsuz çalışıyordu. Aynı şekilde monitör de yeni ve o da çalışıyordu. Zaten monitöre güç geliyor DP kablosunu da algılıyor fakat "no signal" deyip görüntü vermiyor.

Ne hikmetse diğer eski monitör görüntü veriyor. O da VGA girişli olduğu için ekran kartına VGA to HDMI dönüştürücü ile takıyorum.

Bu arada HDMI ile de denedim görüntü vermeyen yeni monitörümü gene olmadı.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Eski monitörümden ekran kartımın driverlarını yükledim ve yeni monitörüm görüntü vermeye başladı.

Yalnız eğer 2. bir monitörüm olmasaydı ne yapacaktım orası hala muamma.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı