Yeni müşterilere özel %0 faizli krediyi alma koşulu nedir?

Oguzhan h

Centipat
Yer
Adana
İyi Sosyaller, birçok bankada yeni müşteriye özel 6 ay vadeli %0 faiz ile 10.000TL, 20.000TL gibi reklamlar gördüm. 35.000 liraya telefon almayı düşünüyorum, taksitler kalktığı için alamıyorum çünkü peşin ödeyecek param çıkmıyor, alışveriş kredisi de çok fazla vade farkı koyuyor. 2 bankada yeni hesap açıp 6 ay vadeli toplam 30.000TL alsam aylık 5.000TL düşüyor. Benim asıl soruma gelirsek, bu kredileri almak için bir şart var mıdır? Mesela ben öğrenciyim gelirim sadece bursum ve ailemin verdiği harçlık. Banka hesabı açarken kendi adıma açsam bir sorun olur mu yoksa sabit geliri olan birisinin üzerine açmak şart mıdır?

Iyi Sazan avliyolar. Daha yeni faizsiz 40.000 TL 6 ay taksit alisveris yaptim yeni de degilim. Satici anlasmasiyla daha alakali.

Benim kartin 61.bin tl limiti var. Resmi gelirim 13bin tl. Genelde veriyorlar 4 5 katini limitin.

Resmi gelirin hic olmazsa sikinti olabilir vermezler anne banana yaptir.

Iyi sazan avliyorlar. Daha yeni faizsiz 40.000 TL 6 ay taksit alisveris yaptim yeni de degilim. Satici anlasmasiyla daha alakali.

Benim kartin 61.bin TL limiti var. Resmi gelirim 13bin TL. Genelde veriyorlar 4 5 katini limitin.

İyi güzel diyorsunuz da 1 tane banka hesabım var ziraat o da KYK çıktığı için. Limitim de yok maalesef ve gelirimi girsem bile belgeli olmadığı için kabul etmiyor. Babamın limiti çok yüksek ama dolacak diyor kendi başıma halletmem lazım o yüzden nereden tutsam elimde kalıyor açıkçası.

Annemin babamın üzerine hesap açarım dediğiniz en mantıklısı.

İyi güzel diyorsunuz da 1 tane banka hesabım var ziraat o da KYK çıktığı için. Limitim de yok maalesef ve gelirimi girsem bile belgeli olmadığı için kabul etmiyor. Babamın limiti çok yüksek ama dolacak diyor kendi başıma halletmem lazım o yüzden nereden tutsam elimde kalıyor açıkçası.

Annemin babamın üzerine hesap açarım dediğiniz en mantıklısı.
Tek yol o hocam.

şart var mıdır?
Sadece o krediyi değil her kredi için krediye özel banka ve BDDK kapsamında şartlar vardır.
Mesela yeni müşterilere özel, 6 aya kadar vadeli, 20 bin liraya kadar gibi. Tabi bir de bunların yine bankaya göre dosya masrafı, hayat sigortası zorunluluğu (maliyeti) eğer yaptırılmazsa faizli olması vs. gibi durumlar var.

Belirli bir gelirin olması, müşteri limitinin yetmesi falan lazım. O reklamlara bakarak ben de başvurmuştum geçen, bi baktım 20k 6 ay vadeye %6 faizli veriyorlar. niye diye sordum arayıp, müşteri limitiniz yetmemiştir falan dediler.

İyi sosyaller, birçok bankada yeni müşteriye özel 6 ay vadeli %0 faiz ile 10.000TL, 20.000TL gibi reklamlar gördüm. 35.000 liraya telefon almayı düşünüyorum, taksitler kalktığı için alamıyorum çünkü peşin ödeyecek param çıkmıyor, alışveriş kredisi de çok fazla vade farkı koyuyor. 2 bankada yeni hesap açıp 6 ay vadeli toplam 30.000TL alsam aylık 5.000TL düşüyor. Benim asıl soruma gelirsek, bu kredileri almak için bir şart var mıdır? Mesela ben öğrenciyim gelirim sadece bursum ve ailemin verdiği harçlık. Banka hesabı açarken kendi adıma açsam bir sorun olur mu yoksa sabit geliri olan birisinin üzerine açmak şart mıdır?

Soruna gelecek olursam sabit gelirin olmadığı için faizsiz kredi alman zor olabilir o yüzden anne veya babanın üzerine halletmen senin için daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi Sosyaller, birçok bankada yeni müşteriye özel 6 ay vadeli %0 faiz ile 10.000TL, 20.000TL gibi reklamlar gördüm. 35.000 liraya telefon almayı düşünüyorum, taksitler kalktığı için alamıyorum çünkü peşin ödeyecek param çıkmıyor, alışveriş kredisi de çok fazla vade farkı koyuyor. 2 bankada yeni hesap açıp 6 ay vadeli toplam 30.000TL alsam aylık 5.000TL düşüyor. Benim asıl soruma gelirsek, bu kredileri almak için bir şart var mıdır? Mesela ben öğrenciyim gelirim sadece bursum ve ailemin verdiği harçlık. Banka hesabı açarken kendi adıma açsam bir sorun olur mu yoksa sabit geliri olan birisinin üzerine açmak şart mıdır?
Gelirini belgelemek şart dostum. Öğrenciye kredi vereceklerini sanmam. Maaş bordrosu isteyeceklerdir muhtemelen.

Öğrenciye kredi vereceklerini zannetmiyorum, maaş bordrosu isterler muhtemelen.

35 binlik cihaz senin için şimdilik büyük lokma, giriş veya orta segment cihaz alarak idare etmen dâhâ iyi bir tercih olur, sonradan istediğini alırsın.

Geri
Yukarı