Yeni Opel Astra L

Sızan görüntüler buysa Opel farlı Golf olmuş bu araba. Astra K üstüne hiç iyi gitmemiş bu tasarım. Tabii, Koaeca.ru'nun render tasarım yapıp servis ettiğini bilmeyenler inanabilir bu aracın gerçekten böyle çıkacağına. Aracın çizimleri render ve kasa ve çizgiler Opel'in tam elektrik hatchback aracına cuk diye oturuyor. Ama bu şekle yakın çıkarsa Astra K kadar tutulmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Aracın çizimleri render ve kasa ve çizgiler Opel'in tam elektrik hatchback aracına cuk diye oturuyor.
Kamuflajlı gerçek modelin fotolarına bakınca ufak bazı detaylar hariç böyle çıkacağı belli. Bu render fan art tarzı değil de sızıntı ilk prototip çizimlerine yakın gibi açıkçası. Bir diğer ihtimal de birisi bunu ardından böyle tasarladı, binlerce permütasyon arasından çoğu da tuttu. :D

Kamuflajlı gerçek modelin fotolarına bakınca ufak bazı detaylar hariç böyle çıkacağı belli. Bu render fan art tarzı değil de sızıntı ilk prototip çizimlerine yakın gibi açıkçası.
Bu sayfayı yeni Kia araçları için yaptığı kamuflajlı araç altı çizimlerinden biliyorum. Birkaç farklı markaya daha bu şekil çizimleri vardı. Genellikle çizimleri kamuflajlı tasarım üzerinden olduğu için tutuyor.

Genellikle çizimleri kamuflajlı tasarım üzerinden olduğu için tutuyor.
Kamuflaj ortaya çıkmadan çok öncesinden beri var bu render ama. :D Ben de merak ediyorum, gerçek model gerçekten ufak detaylar hariç bu çizimlere uygun olacak gibi görünüyor. Kamuflajdaki yan aynaların formu bile aynı renderdakiyle. Omuz çizgisi de aynı mesela, bunlar sızıntı harici bilinecek ya da tahmin edilecek şeyler değil açıkçası.

1620171801054.png

Kaynak:
Aracın hatları 12 Mart tarihli kamuflajlı sızıntıya göre neredeyse cuk diye oturuyor. Makyajlı Golf, Opel ailesine hayırlı olsun. 😂

Bu arada, üstündeki jantları kamuflaj yüzünden midir bilmiyorum beğenemedim. Fiesta/Focus'tan gelip koymuşlar gibi durmuş.

Egea bence de tasarım olarak kötü değil ama bir sanat eseri de değil. Çizgiler, far/stop tasarımı gibi şeyler tamamen standart olarak çoğu markada görülen türdeler. Yenilikçi ya da alışmışın dışında bir tasarım yok ortada, çok güvenli bir beğeni aralığında kalacak ve çoğunluğa hitap edecek standart bir tasarım bence.

Yalnız yeni makyajlı modeldeki şu jantı istiyorum. :D
Sanat eseri değil ama Astra L kasa ile kıyaslandığında sanat eseri gibi duruyor. ( Bence)
Yalnız yeni makyajlı modeldeki şu jantı istiyorum. :D
Bu jantlardan mı istiyorsun?
Ekran Görüntüsü (5094).png

L kasayı beğenenler de olacaktır ama bana göre değil.

Bundan. :D

Eki Görüntüle 1007960
Cross jantından istiyorsun.
Çok az bir kesim beğenecektir. Bence ucube gibi duruyor ama alışırsam gözüme güzel görünebilir.

Bu arada hatırladığım kadarıyla egea dün biraz zamlandı.
Zam öncesi 142.000₺ olan easy paket egea sedan artık 146.000₺. Street paket station wagon 192.000₺ idi zam sonrası 202.000₺ oldu.

Son düzenleme:

Bundan. :D

Eki Görüntüle 1007960
@Otomaber hocam bu jant Cross dışında normal Egea'larda çıkıyor mu ?
Tamam şaka yapıyorsunuz biliyorum ama egea tasarımı ile astra L tasarımı karşılaştırılır mı? Biri sanat eseri diğeri ise ucube.
Astra L tasarımı Multipla ile kıyaslanabilir.Eki Görüntüle 1007335Eki Görüntüle 1007336
Alttaki fotoğrafta Astra L resmen Corvette veya Camaro Ön tamponu takılmış Nissan'a benziyor ancak hangisine daha çok benziyor anlamadım. Arka D sütunu ya Note'a ya da farklı bir modele benziyor. Ancak şunu söyleyebilirim Astra K'nın yerini tutamaz ve tasarımı biraz kötü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı