Çözüldü Yeni sistem ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StarlendS

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Yayıncı - Editör - Satış ve Pazarlama Uzmanı - Sosyal Medya Uzmanı - Medya yöneticisi - İçerik yöneticisi - Marka temsilcisi - Kitle yöneticisi - İçerik strateji uzmanı
HDMI kablosunu 4080 ekran kartını takıyorum, ekran açılmıyor ve görmüyor ama anakarta takınca işlemcinin grafik sürücüsünü görüyor ve ekranı açıyor.
Nasıl çözerim? Yardım lazım :(

İşlemci: Amd Ryzen 5 7600
Ekran kartı: Galax 4080 SG-Click OC
Ram: Patriot Venom (16x2) 6400 mhz

1703700089163.png

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam doğru takmışsın kabloları doğru bağlamışsın ekran kartını taktığın halde anakartın üzerindeki onboard ekran kartından görüntü alıyorsan. Zaten 4080 sistem hiç görmüyor demektir yerine tam oturduğunuda eminsin elinde başka kart olsa onu dene derim ama oda yoktur.

Evet yok maalesef. @kino sizin bir öneriniz var mı bu konuda?

Sistemi ofise getirip farklı ekran kartı taktım. Onu gördü ve driverını kurup çıkarıp 4080'i takınca gördü. Sorunumu böyle çözdüm.
PC şu an onboard ekran karttını görüyor internetten mi aldın genelde ekran kartı ayrı gönderiyorlar kendin taktıysan. Oturmamış şu an kartın.
Teker teker topladım her parçasını. Hazır sistem değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten PC toplasan bile ekran kartını takmadan gönderiyorlar. Ekran kartını söküp tekrar tak bir de anakartın ne bazı BIOS'lar RTX ekrankartlarında sorun çıkarıyor BIOS'unu güncelle derim.

@Recep Baltaş

İnternetten PC toplasan bile ekran kartını takmadan gönderiyorlar. Ekran kartını söküp tekrar tak bir de anakartın ne bazı BIOS'lar RTX ekrankartlarında sorun çıkarıyor BIOS'unu güncelle derim.

BIOS güncel, Ekran kartını çıkarıp tekrar taktım. RAM'leri bile çıkardım sonuç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görmüyor ki ekran kartını görse driver kurayım.

Sürücüyü güncellemediğin için gözükmüyor olabilir hocam onu demeye çalışıyorum NVIDIA'nın kendi sitesinden RTX 4080'nin sürücüsünü kur ya da HDMI'yı yanlış yere takmış olabilirsin HDMI'yı ekran kartına taktınız değil mi hocam?

Sürücüyü güncellemediğin için gözükmüyor olabilir hocam onu demeye çalışıyorum NVIDIA'nın kendi sitesinden RTX 4080'nin sürücüsünü kur ya da HDMI'yı yanlış yere takmış olabilirsin HDMI'yı ekran kartına taktınız değil mi hocam?
Hocam karttan görüntü alamayan adam sürücüyle ne yapsın? HDMI doğru yere takmış.

işte sorunda bu şuan işlemciye takılı kablo, ekran kartına bağlayınca görüntü gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı