Yeni sistemde kurulu gelen Windows 10 Pro, Windows 11 Home'a yükseltilmeli mi?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Yeni aldığım sistem içinde Windows 10 Pro deneme sürümü ile gelmiş. Bunu Windows 11 Home yapmalı mıyım sizce? Bayağıdır bilgisayarlar ile uğraşmıyorum, o yüzden sizlerin fikrinizi almak istedim. Eğer yap derseniz BIOS güncellemesinden sonra temiz kurulum yapacağım ama tam olarak nasıldı, hatırlamıyorum. Bilen adım adım atabilir mi ya da size zahmet adım adım anlatan video linki atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini belirtirsen daha iyi olabilir ve Windows 11 Home'dansa Pro daha iyi olabilir.

Bence yapmalısın çünkü 1 yılı kaldı Windows 10'un.Birde artık eskisi gibi sorunlu değil ben bir yıldır kullanıyorum hiç sıkıntısını görmedim 10'a göre o yüzden yükselt derim.

Hocam Windows 11 Pro yapsaniz bence daha mantikli, Retail key alabilirsiniz ya da durumunuz varsa orijinal fiziksel halinde satin almaniz daha iyidir.

Windows 10'a geçin derim. Windows 11'i çıktığından beri kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım ve artık Windows 11 gelişti.

Technopat YouTube kanalında "adım adım Windows 11 kurulum rehberi" adlı video var onu izleyerek kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem özelliklerini belirtirsen daha iyi olabilir ve Windows 11 Home'dansa Pro daha iyi olabilir.
Hocam Windows 11 Pro yapsaniz bence daha mantikli, Retail key alabilirsiniz ya da durumunuz varsa orijinal fiziksel halinde satin almaniz daha iyidir.
Bence yapmalısın çünkü 1 yılı kaldı Windows 10'un.Birde artık eskisi gibi sorunlu değil ben bir yıldır kullanıyorum hiç sıkıntısını görmedim 10'a göre o yüzden yükselt derim.
Daha önce başka bir konuda pro yerine home önerilmişti o yüzden sordum ama yine sorayım ona göre edeyim neden home yerine pro?
Sistem
5 5500
RTX 4060
Asus Prime B450M-K II
16 GB ram
500 GB SSD
Birde siz sadece ilk soruya cevap vermişsiniz şuna da cevap verir misiniz? Eğer yap derseniz BIOS güncellemesinden sonra temiz kurulum yapacağım ama tam olarak nasıldı, hatırlamıyorum. Bilen adım adım atabilir mi ya da size zahmet adım adım anlatan video linki atar mısınız?

İlk önce Pro'yu kafadan çıkart. Hiç bir işletim sisteminde Pro kullanmanın sana artısı olmayacak.

Windows 11'e geçmeyi deneyebilirsin.
Windows 10'a geçin derim. Windows 11'i çıktığından beri kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım ve artık Windows 11 gelişti.

Technopat YouTube kanalında "adım adım Windows 11 kurulum rehberi" adlı video var onu izleyerek kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows 11 home yapmayı düşünüyorum ama önce BIOS ondan sonra attığınız videoyu izleyeyim değil mi?

Daha önce başka bir konuda pro yerine home önerilmişti o yüzden sordum ama yine sorayım ona göre edeyim neden home yerine pro?
Sistem
5 5500
RTX 4060
Asus Prime B450M-K II
16 GB ram
500 GB SSD
Birde siz sadece ilk soruya cevap vermişsiniz şuna da cevap verir misiniz? Eğer yap derseniz BIOS güncellemesinden sonra temiz kurulum yapacağım ama tam olarak nasıldı, hatırlamıyorum. Bilen adım adım atabilir mi ya da size zahmet adım adım anlatan video linki atar mısınız?

Pro ile Home'nin tek farkı Pro'da asla işinize yaramayacak ve kullanmayacağınız saçma sapan servislerin olması. Kısacası gereksiz RAM yiyecek.

Daha önce başka bir konuda Pro yerine Home önerilmişti o yüzden sordum ama yine sorayım ona göre edeyim neden Home yerine Pro?
Sistem.
5 5500.
RTX 4060.
ASUS Prime B450M K II.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Bir de siz sadece ilk soruya cevap vermişsiniz şuna da cevap verir misiniz? Eğer yap derseniz BIOS güncellemesinden sonra temiz kurulum yapacağım ama tam olarak nasıldı, hatırlamıyorum. Bilen adım adım atabilir mi ya da size zahmet adım adım anlatan video linki atar mısınız?

Windows 11 Home yapmayı düşünüyorum ama önce BIOS ondan sonra attığınız videoyu izleyeyim değil mi?

BIOS güncellemesinden sonra videodan devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı