Çözüldü Yeni sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
Dostlar merhaba,
Yeni sistem dizdim ve birkaç kere farklı zamanlarda mavi ekran hatası aldım. Sanırım hepsinde farklı şeyler yazıyordu. Minidump dosyasının linkini aşağıda paylaştım, yardımlarınızı bekliyorum.

Not: bir de konuyla alakalı mı bilmiyorum ama monitörümde zaman zaman yırtılmalar oluyor. Yan çizgiler şeklinde anlık yırtılmalar görüyorum. Henüz kesin çözüm mü emin değilim ama yırtılmalar başladığı zaman ayarlardan monitörü 144Hz'e çekiyorum sonra tekrar 240 Hz'e çekiyorum ve yırtılmalar duruyor. Bununla ilgili de yardımcı olursanız çok iyi olur.

Çözüm
RAM'lerini kontrol et. Ve sonucu bildir.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME: memory_corruption

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM kontrolünden önce, sistemde kaç disk var? HD Tune website ile health kısımlarını ve HDD'nin/lerin errorscan testi sonuçlarını at.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: Ntfs

IMAGE_NAME: Ntfs.sys

Windows günlükleri > sistem kısmını da at: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak
Rich (BB code):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RAM kontrolünden önce, sistemde kaç disk var? HD Tune website ile health kısımlarını ve HDD'nin/lerin errorscan testi sonuçlarını at.
Rich (BB code):

Windows günlükleri > sistem kısmını da at: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

Çözüm
Rich (BB code):

Rich (BB code):

Tamamdır hocam, söylediklerini yapıp paylaşacağım.

Hocam dediklerinizi yaptım.
Sistemimde 2 adet SSD var. HD Tune üzerinden testlerini yaptım ve hiçbir sorun çıkmadı.

Windows günlüklerinden aldığım raporu ekliyorum.

Memtest de yaptım ve bir süre sonra fail hatası aldım. Test sonucunun raporunu da ekliyorum.

Dosya Ekleri

• memtest ss.jpeg
    memtest ss.jpeg
    140,5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Tamamdır hocam, söylediklerini yapıp paylaşacağım.

Hocam dediklerinizi yaptım.
Sistemimde 2 adet SSD var. HD Tune üzerinden testlerini yaptım ve hiçbir sorun çıkmadı.

Windows günlüklerinden aldığım raporu ekliyorum.

Memtest de yaptım ve bir süre sonra fail hatası aldım. Test sonucunun raporunu da ekliyorum.

Sorunun kaynağı RAM'lerin. Geçmiş olsun, sistemin yeni olduğu için arayıp değişim istemelisin RAM'ler için.

Sorunun kaynağı RAM'lerin. Geçmiş olsun, sistemin yeni olduğu için arayıp değişim istemelisin RAM'ler için.

Yardım için teşekkürler hocam.
Parçaların hepsi Amerika'dan geldi. Bu konuda bir bilginiz var mı değişim için nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir de monitörümdeki yırtılmaların sebebi de RAM'lerdeki sorundan mı kaynaklı acaba?

Yardım için teşekkürler hocam.
Parçaların hepsi Amerika'dan geldi. Bu konuda bir bilginiz var mı değişim için nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir de monitörümdeki yırtılmaların sebebi de RAM'lerdeki sorundan mı kaynaklı acaba?
Amazondan mı aldın? Onlar, uluslararası olarak da bu işlerle uğraşıyorlar. Rahatça halledersin.

Amazon'dan mı aldın? Onlar, uluslararası olarak da bu işlerle uğraşıyorlar. Rahatça halledersin.

Evet, kardeşim oradayken Amazon'dan sipariş etmişti.
Yardım için tekrar teşekkürler.

Geri
Yukarı