Yeni SSD'den sonra reboot device hatası

Emrah KESKİN

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Teknik destek uzmanı. Proje danışmanı.
M.2 SSD kullanıyordum, ikinci disk olarak SATA SSD taktım. Reboot device hatası vermeye başladı sistem. BIOS'dan Boot ayarlarını değiştirdim olmadı. SATA SSD'yi söktüm, başlattım fakat olmadı. Bellekleri değiştirdim, tek tek slotlarını değiştirdim, olmadı. BIOS ayarlarını sıfırladım, düzelmedi. Bir tek sıfır format kaldı, içinde dosyalarım var ve o yüzden format atmak en son çarem. Kısaca sevgili dostlar, ezbere şeyler yazmayınız lütfen. Cevap veren herkes şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SSD kullanıyordum, ikinci disk olarak SATA SSD taktım. Reboot device hatası vermeye başladı sistem. BIOS'dan Boot ayarlarını değiştirdim olmadı. SATA SSD'yi söktüm, başlattım fakat olmadı. Bellekleri değiştirdim, tek tek slotlarını değiştirdim, olmadı. BIOS ayarlarını sıfırladım, düzelmedi. Bir tek sıfır format kaldı, içinde dosyalarım var ve o yüzden format atmak en son çarem. Kısaca sevgili dostlar, ezbere şeyler yazmayınız lütfen. Cevap veren herkes şimdiden teşekkür ederim.

Sistemde hangi diski veya diskleri kullanacaksanız onlar takılıyken temiz format atınız.

Peki BIOS altından çözüm önermeyince nereden önermemizi bekliyorsunuz?

Sistemi komple yazar mısın?
Sevgili dostum BIOS altından önermeyin demedim ezbere şeyleri önermeyiniz dedim.
Sistemde hangi diski veya diskleri kullanacaksanız onlar takılıyken temiz format atınız.
Şu an o işlemi yapıyorum başka bir çözüm bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı