Yeni Tasarıya Göre "Yol ve Trafik Payı" Vergisi Geliyor

“Yol ve Trafik Payı” adı altında aracı olanlara yeni bir vergi getirilmesi öngörülüyor. Buna göre yurttaşlardan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin yüzde 10’u kadar “Yol ve Trafik Payı” alınacak. Bu pay havuzda toplanacak ve nüfus ve yüzölçümlerine göre belediyelere aktarılacak. Çevre vergisinin de artırılmasının hedeflendiği taslakta bulunuyor.

Her şeye vergi ve zam gelmeye devam ediyor. Ayrıca Avrasya Tüneli geçişlerine %56 zam geldi.

21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 16 yaşımdan beri çalışıp zar zor biriktirdiğim 30 bin lirayla araba almak istedim. Piyasayı araştırdım, Avrupa ve Amerika da milletin hurda diye çöpe attığı veya 500-1000$ civarına sattığı arabaları alabiliyorum sadece. Bir de üstüne 1 yıl sonra ödeyeceğim 22 bin lira kredi borcum var. Şimdi benden MTV harici vergi mi alacaklar ? Sonra Türkiye de eğitim sistemi şöyle de böyle de. Zengin bir ailem yoksa nasıl okuyayım ben ?

Avrasya tünelini kullanmayız olur biter ne var bunda.
Geçende eniştemle beraber geçmiştik. "Bu ne kalabalık kaç lira?",dedim. "20 lerde", "Dedim o zaman fakirler geçmesin ne bu kalabalık 😂" dedim. Demez olaydım.
Ayrıca verdiğimiz KDV ile yapılıyor sanıyordum bu yollar. Şimdi bir eleştirel yorum yaparsam sınırsız ban hediyesi kazanabilirim 🙂.

Zengin bir ailem yoksa nasıl okuyayım ben?
Tozcu olabilirsin, ismin Escobar'ı çağrıştırıyor.

21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 16 yaşımdan beri çalışıp zar zor biriktirdiğim 30 bin lirayla araba almak istedim. Piyasayı araştırdım, Avrupa ve Amerika da milletin hurda diye çöpe attığı veya 500-1000$ civarına sattığı arabaları alabiliyorum sadece. Bir de üstüne 1 yıl sonra ödeyeceğim 22 bin lira kredi borcum var.
Aynen böyle maalesef.

Şimdi benden MTV harici vergi mi alacaklar?
Bu ülke her türlü vergi var.

Devletin parası bitince, herşeyin böyle vergisi çıkıyor veya artıyor.

Trafik cezaları, köprü geçiş ücretleri ve faturalar buna örnek 🤠

Saraya da para lazım. Bunu da unutmamak lazım.
21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 16 yaşımdan beri çalışıp zar zor biriktirdiğim 30 bin lirayla araba almak istedim. Piyasayı araştırdım, Avrupa ve Amerika da milletin hurda diye çöpe attığı veya 500-1000$ civarına sattığı arabaları alabiliyorum sadece. Bir de üstüne 1 yıl sonra ödeyeceğim 22 bin lira kredi borcum var. Şimdi benden MTV harici vergi mi alacaklar ? Sonra Türkiye de eğitim sistemi şöyle de böyle de. Zengin bir ailem yoksa nasıl okuyayım ben ?

Devletde çalışanların cocukları ve torunları bile Yurt dışında en iyi okullarda okuyorlar. Kendileri bile farkında Türkiyede ki eğitim sisteminin çöp olduğundan. Başka söze gerek yok🤠

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı