Yeni toplanan bilgisayar şalter attırıyor

Najhoist

Hectopat
Yakın bir zamanda satın aldığım bilgisayar parçalarım dün elime ulaştı. Fakat bağlantıları yaptıktan sonra PSU'nun fişini takıp anahtarını kapattığım anda şalter attı. Şansıma mıdır bilmiyorum HDD'nin SATA kablosunu çıkartıp deneyince çalıştı."Oh be!" dedim ve uyudum. Fakat bugün aynı sorunla karşılaştım, yine sigorta attı.

Sorun ne olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Banyodan uzanan 3'lü prize takınca çalıştı bu arada. Orada ne yaparsak yapalım şalter atmıyor. Kabloları birbirine vurup kıvılcım çıkarttığımı hatırlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Banyodaki prize topraklama, PSU'ya da servis/iade şart.
Banyodaki priz ayrı bir sigortaya bağlıdır ve o sigorta bozuktur muhtemelen, ya da PSU'da sorun yoktur, ilk taktığınız prizin bağlı olduğu sigorta arızalıdır/yetersizdir.

Son düzenleme:
O taktığınız odadaki sigorta kaç amper, yani atan sigorta. Odada aynı sigortaya prize bağlı kaç alet var çalışıyor? Bunları yazarsanız yardımcı olabiliriz belki.

Taktığınız prizde topraklama olmama ihtimali olabilir mi
Topraklama olmasa dahi bir şey olmaması gerekir. Topraklama sadece, cihazların metal kısmındaki kaçak akımdan çarpılmaya karşı yapılır. Yani alakası yok.

Teşekkür ediyorum ilginiz için.

16 Amper değerinde sigorta bağlı odama. Eğer bir tek benim odama bağlı ise sigorta odamda monitör hariç bir şey çalışmıyor. Sigortanın yetersiz olduğunu düşünmüyorum çünkü 1200w değerinde elektrikli süpürge çalıştırabiliyorum odamda. PSU yu iade etmem gerekiyor sanırım.

Merhaba yazıyı okuyan arkadaşım,

1 hafta önce bir bir bilgisayar topladım. Şalter attırma sorunu yüzünden PSU mu iade ettim. Dün akşam Vatan bilgisayardan ASTRO A 650W 80PLUS POWER 4 ADET KIRMIZI 15 LED FANLI USB3.0 TEMPER CAMLI KASA - Vatan Bilgisayar kasasını aldım. Bilgisayarı ilk çalıştırdığımda bir şey yoktu, sonra 3 lü prize taktım ve sadece odamın şalteri attı aynı anda PSU da çıtırtılar geldi açılmadı tekrar denediğimde.

Oda değiştirip denedim bu gün (12 saat sonra) ve psu nun düğmesine bastığımda yine cızırtı geldi. Fişi çekip taktım ve çalışıyor şu an.

Çok garip bir dorun yardım edebilir misin?
ekleme: PC nin ön paneldeki kulaklık girişine taktığımda kulaklığımdan cızırtı geliyor. Anakarta taktığımda sorun yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı