Yeni toplanan sistemde FPS düşük

Papazx4

Hectopat
RAM
Team T-Force Vulcan (8x2) 5600Mhz DDR5
SSD veya HDD modeli
Kingston NV2 M2 SSD 1tb
Ekran kartı
GAİNWARD RTX 4060 Tİ 16GB
Anakart
MSI MB PRO B650M-P AM5 DDR5
İşlemci
AMD RYZEN 5 7500F
Baylar yeni PC topladım kendime göre ama sistem hem geç açılıyor hem de FPS'i düşük alıyor, sebebi nedir? Bu konuda acemiyim.

(Kasa fanının ledleri de yanmıyor.)

Sistem geç açılması ben bilgisayarı topladığımda da mevcuttu BIOS güncellemesi fayda verebilir. İlettiğin sisteme yakın bir sistemim var, mümkün değil düşük FPS vermesi.

Buradan Chipset Driver'ı indir ve kur.

Buradan da ekran kartı Driver'ını kur.

Hâla FPS'te sorun yaşarsan;

Buradan ekran kartının Game Ready sürücüsünü indir.
Bende zamanında driver kurduktan sonra FPS konusunda sıkıntı yaşıyordum bunu kurdum ve düzeldi.

Sistem geç açılmasının çözümü olarak şunları sayabilirim;
1-Bozuk olmayan bir SSD sahibi olmak ve windowsu SSD ye kurmak.
2-Sistemi UEFI kurup diski 1.önceliğe alıp diğer boot sıralarını kaldırmak.
3-BIOS'tan Fast boot açmak Windows'tan hızlı başlat özelliğini kapatmak.
4-Bilgisayarda virüs varsa bunu tespit edip silmek.
5-Driverların yani anakart chipset, ekran kartı, ses driveri gibi önemli sürücülerin yüklü olduğundan emin olmak.
6-Biosunuzun güncel olmasına dikkat edin ya da açılış hızıyla ilgili bir iyileştirme bulunuyor mu ona bakın.Çünkü kafanıza göre bir sürüm yüklemenizi öneremem güncel bile olsa.

Driverlarınız güncelledimiz mi? Spesifik olarak sadece bir oyunda mı düşük fps alıyorsunuz?
evet güncelledim

Sistem geç açılmasının çözümü olarak şunları sayabilirim;
1-Bozuk olmayan bir SSD sahibi olmak ve windowsu SSD ye kurmak.
2-Sistemi UEFI kurup diski 1.önceliğe alıp diğer boot sıralarını kaldırmak.
3-BIOS'tan Fast boot açmak Windows'tan hızlı başlat özelliğini kapatmak.
4-Bilgisayarda virüs varsa bunu tespit edip silmek.
5-Driverların yani anakart chipset, ekran kartı, ses driveri gibi önemli sürücülerin yüklü olduğundan emin olmak.
6-Biosunuzun güncel olmasına dikkat edin ya da açılış hızıyla ilgili bir iyileştirme bulunuyor mu ona bakın.Çünkü kafanıza göre bir sürüm yüklemenizi öneremem güncel bile olsa.
bios update i yapmadım ondan olabilir mi

Sistem geç açılması ben bilgisayarı topladığımda da mevcuttu BIOS güncellemesi fayda verebilir. İlettiğin sisteme yakın bir sistemim var, mümkün değil düşük FPS vermesi.
Deniycem bende anlamadım cidden böyle sisteme niye düşük fps veriyo dsr olayını falan da denedim olmadı parça yanlış takmantan mı dicem de ozaman pc hiç açılmaz

Sürücülerini kurdunuz mu?
bazılarını

Sürücüler kurulmamış,ramler ayarlanmamış.Değil mi?
evet

Son düzenleme:

Geri
Yukarı