Yeni toplanılacak sistem için ekran kartı önerisi

rochas

Hectopat
Yer
İstanbul / Yeşilköy
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Öncelikle merhaba!
Kendime oyun oynamak amacı yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Lakin ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım.
Araştırmalarım ve tanıdıklarıma danışmalarım sayesinde Saphire HD 7850 256bit ekran kartında karar kıldım. Fiyat olarak yukarı ya da aşağı çekebileceğim için ekran kartı önerilerinizi bekliyorum. Her zaman Nvidia yanlısıydım ama oyun konusunda Ati sanırım öne geçmiş. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus H87 - Plus Anakart , 4gb x 2 Kingston hyper 1800mhz ram , İntel i7 4770 işlemci (değiştirilebilir) , 120gb sandisk SSD Extreme , 1tb W.D 7200rpm HDD , Ezcool 650W peak kasa.

Oyun amaçlı istiyorsunuz sistemi işlemciyi değişebilir yazmışsınız buna dayanarak işlemcinizi i74670 yapın 200 tl ye yakın buradan karınız olur ve o 200 tl yi de ayırdığınız bütçeye ekleyip bu kartı alabilirsiniz;GIGABYTE GTX 770 WindForce 3x OC, 2GB, PCIExp Ekra, Fiyat: 1.165 TL

- - - Güncellendi - - -

Fakat önerdiğim kart kafanıza yatar ve alırsanız karta hız aşırtma uygulamayın zira psu'nuz yetmez kötü sonuçlara sebep olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu yukarıda yazdığım sistem kafamda hazırladığım bir sistemdi artı ve eksiler olabilir. Bu sebeple eğer kasa ve psu için de değişik bir tavsiyeniz varsa dinlerim.

Bakın oyun bilgisayarı topluyorsunuz . Ekran kartı güzel olmalı.Ekran kartı biraz ucuza kaçmış sanırım . İntel İ7 işlemci demişsiniz.Bu sistem oyun bilgisayarı sistemi olacağı için hani bütçem az diyorsanız AMD işlemci en iyisidir . Bütçeniz varsa İntel işlemcide alabilirsiniz . Ben şöyle düşünüyorum : Ekran kartına daha fazla bütçe ayırıp işlemciyi ucuz alabilirsin . AMD markası çok iyi bir marka . Hem bu yolla adam gibi ekran kartı alırsın . Mesela sizin seçtiğiniz ekran kartı soldan ikinci rakamına baktığımızda 8 yani oyun için bir ekran kartı.Recep ağabey soldan ikinci rakamı en az 6 olmalı diyordu . Sonuçta oyun bilgisayarı alacaksın biraz ekran kartına önem ver . Ekran kartına daha fazla bütçe ayır . Mesela alttaki linklere bakarak bir sonuca varabilirsin.

Ekran kartı : VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kart

İşlemci :VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8150 Soket AM3+ 3.6GHz 16MB Cache 32nm

- - - Güncellendi - - -

Bakın oyun bilgisayarı topluyorsunuz . Ekran kartı güzel olmalı.Ekran kartı biraz ucuza kaçmış sanırım . İntel İ7 işlemci demişsiniz.Bu sistem oyun bilgisayarı sistemi olacağı için hani bütçem az diyorsanız AMD işlemci en iyisidir . Bütçeniz varsa İntel işlemcide alabilirsiniz . Ben şöyle düşünüyorum : Ekran kartına daha fazla bütçe ayırıp işlemciyi ucuz alabilirsin . AMD markası çok iyi bir marka . Hem bu yolla adam gibi ekran kartı alırsın . Mesela sizin seçtiğiniz ekran kartı soldan ikinci rakamına baktığımızda 8 yani oyun için bir ekran kartı.Recep ağabey soldan ikinci rakamı en az 6 olmalı diyordu . Sonuçta oyun bilgisayarı alacaksın biraz ekran kartına önem ver . Ekran kartına daha fazla bütçe ayır . Mesela alttaki linklere bakarak bir sonuca varabilirsin.

Ekran kartı : http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66444

İşlemci :http://www.vatanbilgisayar.com/CPU ...e-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=57063

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı