Yeni yabancı sınırı

Skylure

Decapat
Önceden denenip çok iyi sonuç alınmayan bir sistemi yeniden denemeye kalkıyoruz. Bana göre çok mantıklı değil. İşte detayları:
TFF'ye bildirilebilecek yabancı oyuncu sayıları:
2021-22: 14 yabancı.
2022-23: 12 yabancı.
2023-24: 10 yabancı.
Sahada yer alabilecek yabancı oyuncu sayıları:
2021-22: 8
2022-23: 7
2023-24: 6

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden denenip çok iyi sonuç alınmayan bir sistemi yeniden denemeye kalkıyoruz. Bana göre çok mantıklı değil. İşte detayları:
Ne alaka? Adam isterse Uganda'nın en gizli kabilesini toplayıp maça çıkartır. Kimse karışamaz.

Avrupa maçlarında patlarız.

Yerli futbolcu yetiştirilmesi için tabii ki de.
Altyapıdan almıyorlar. Eğer takım ülkenin kendi malı olsaydı olabilirdi ya da sosyalizm ile yönetilseydik. Ben mesela dünyanın en zengin insanı olayım ve yeni takım kurayım. Ben bu takımı yabancı yıldızlardan dizmek istiyorum diyelim buna kimse karışamaz çünkü o takım benim malım. Ligin kalitesi yükseleceğine düşüyor.

Yerli oyuncuların yetişmesi için demişsin. Şimdi sen Avrupa maçına çıktığın zaman 16-17 yaşındaki çocuğun karşısına Ronaldo çıkartacaksın. Olmaz. Eğer geliştirmek isteniyorsa farklı şekilde olmalı.

Altyapıdan almıyorlar. Eğer takım ülkenin kendi malı olsaydı olabilirdi ya da sosyalizm ile yönetilseydik. Ben mesela dünyanın en zengin insanı olayım ve yeni takım kurayım. Ben bu takımı yabancı yıldızlardan dizmek istiyorum diyelim buna kimse karışamaz çünkü o takım benim malım. Ligin kalitesi yükseleceğine düşüyor.

Yerli oyuncuların yetişmesi için demişsin. Şimdi sen Avrupa maçına çıktığın zaman 16-17 yaşındaki çocuğun karşısına Ronaldo çıkartacaksın. Olmaz. Eğer geliştirmek isteniyorsa farklı şekilde olmalı.

Bazı şeyler için geç kalındı maalesef. Şimdi de düzeltemeye çalışıyorlar :(.

Yerli futbolcu yetiştirilmesi için tabii ki de.
Altyapıdan çıkan oyuncuları sırf bu kural yüzünden yurt dışındaki iyi kulüplere göndermeyeceksin. Yurt dışında iyi kulüplerde oynayan futbolcuları getirip burada oynatacaksın. Sonra da yerli futbolcular yetişecek, öyle mi? Üstelik yerli ısrarı nedeniyle yurt dışından getirilecek yerli oyuncuların bonservisleri için fazladan ödenebilecek paralar da işin cabası.

Geri
Yukarı