Yerel Disk C ve D yanlış diskte gözüküyor

Joeyjordison

Hectopat
Screenshotta gorulecegi gibi 2 tane HDD var. Biri samsung(H), digeri seagate(C ve D surucusu). Normalde system seagate(C veD)'de olmasi gerekirken burada samsung(H)'da goruyorum. BIOS'tan da baktigim zaman boot option olarak Samsung secili. Bunu Seagate yaptigim zaman Windows acilmiyor. Windows acsam bile bu sefer baslat ve diger Windows uygulamalari acilmiyor. Bu sorunu nasil cozerim? Seagate harddiski nasil system olarak secerim? Yardimci olabilir misiniz?

Screenshot_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'lerde veri var mı?
Back up’layabilirim verileri. Ucakla seyahatten sonra oldu, yurtdisina tasininca desktopi da yanimda goturmem gerekti. Sanirim tasinma sirasinda hdd kafasi vuruldu. Arada da garip garip ince bi ses geliyor. Sanki boyle hdd sleep modundaymis acinca aktif hale geliyormus gibi. Yeni hdd alabilirim ancak kurtarabiliyorsam ne ala.

Edit: disk tarama da bana %3 bad sector oldugunu iletti. Sonra seagate ile iletisime gectim. Bulundugum yerde seagate icin destek saglayan teknik firma olmadigindan kendileri seatool dos gibi bir iso dosyayi yollayip bununla boot edin taratin sonuclari bize yollayin dediler. Ancak boot edilmiyor. Freedos ekrani geliyor kaliyor oyle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı