Yeşil nokta ölü piksel mi stuck piksel mi?

Kerem Ay

Decapat
Daha fazla  
Monitör
MSI G274F
Dostlar selam, Ekranımda görmüş olduğunuz yeşil nokta sadece siyah ekranda ortaya çıkıyor herhangi başka bir renkte o renk neyse onu veriyor. Sadece siyah ekranda siyah vermesi gerekirken yeşil renk veriyor bu konuda ne yapmalıyım bu bir ölü piksel midir? Yoksa stuck piksel midir?

20240505_220217.jpg

Dosya Ekleri

• 20240505_220215.jpg
    20240505_220215.jpg
    206,2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel bütün renklerde görülür. Genelde siyahtır. Yeşil-kırmızı-mavi renkte görülen pikselde kusurlu parlak piksellerdir. Tek renkte görülen renkli piksel ise kusurlu-parlak alt pikseldir.

Peki bu konuda ne yapmalıyım şahsen gözümü rahatsız etmiyor. Monitörü alalı 14 gün geçtiği için iade de edemiyorum bilemedim ne yapacağımı.

Ölü piksel bütün renklerde görülür. Genelde siyahtır. Yeşil-kırmızı-mavi renkte görülen pikselde kusurlu parlak piksellerdir. Tek renkte görülen renkli piksel ise kusurlu-parlak alt pikseldir.
Peki bu konuda ne yapmalıyım şahsen gözümü rahatsız etmiyor. Monitörü alalı 14 gün geçtiği için iade de edemiyorum bilemedim ne yapacağımı.

Bu yeşil pikseller tecrübeme göre kullandıkça ortaya çıkıyor. Oyun monitörlerinde genelde piksellere yüksek voltaj geldiğinden oluşuyor bu tür problemler. Yeni alacağın monitörde olmasa bile kullandıkça ortaya çıkma ihtimali yüksek. Rahatsızlık vermiyorsa kullan bence. İlerde rahatsız edecek derecede artarsa ona göre hareket edebilirsin. Tabi bu benim fikrim.

Bu yeşil pikseller tecrübeme göre kullandıkça ortaya çıkıyor. Oyun monitörlerinde genelde piksellere yüksek voltaj geldiğinden oluşuyor bu tür problemler. Yeni alacağın monitörde olmasa bile kullandıkça ortaya çıkma ihtimali yüksek. Rahatsızlık vermiyorsa kullan bence. İlerde rahatsız edecek derecede artarsa ona göre hareket edebilirsin. Tabi bu benim fikrim.
Monitörü alalı 3 hafta oldu. Simsiyah ekranıda oyunlarda yükleme ekranı dışında pek görmüyorum eğer monitörüme zarar vermiyorsa şu an için kalması sorun değil, MSI 3 yıl garanti veriyor eğer sorun artarsa ileride yetkili servise gönderirim. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı