Yeşil pasaport alınabilir mi?

MuratKayas

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar babam karayollarından memur emeklisi. Hangi derece olduğunu bilmiyorum ama 25 yaşından küçüğüm. Yeşil pasaport alabilir miyim?

Memur olması yeter mi? Dereceleri fark ediyor diye biliyordum.

Dereceleri fark ediyor belli bir sene hizmet etmesi gerekiyor.
Babanızın yeşil pasaport almaya hakkı var mı?
Varsa eğer 25 yaşına kadar alabilirsiniz erkek ve kadında farklı olabilir bir de eğitim durumuda etkiliyor muydu tam hatırlamıyorum.

Babamın yeşil pasaportu yok hayır. Peki hangi dereceye giriyor?

1. 2. Vs 3. Derecede devlet memuru olması gerekiyordu galiba.
Ama çok fazla etki faktörü var babanız daha iyi bilir.
Biz ne dersek boş biraz.
Yani babanızın pasaportu var mı derken şunu sormak istedim aslında babanızın yeşil pasaport almaya hakkı var mı?

Yeşil pasaport alımı için böyle bir kıstas var. "1. senesinin sonunda kişi 1 kıdem ilerler ve 9 derece 2 kıdem, yani 9/2 olur. Derece ise, sicilinde bir olumsuzluk olmaması halinde 3 yılda bir ilerler. Bu hesaba göre 1., 2. ve 3. dereceden kadrolu memurlar yeşil pasaport almaya hak kazanır." Bu kısma hakim olmadığım için net bilgi veremedim.

Yeşil pasaportun artık çok bir etkisi kalmadı. Eğer babanın yoksa senin alabileceğini sanmıyorum. Sadece memur olmak yetmiyor dereceleride önemli ondan dolayı.

Yeşil pasaportun artık çok bir etkisi kalmadı. Eğer babanın yoksa senin alabileceğini sanmıyorum. Sadece memur olmak yetmiyor dereceleride önemli ondan dolayı.
Eğer üç yılda bir derece artıyorsa babam emekli o zaman son derecedir sicili de temiz olduğu için.

Geri
Yukarı