Yeşil pasaport çıkarmak için memur çocuğu olmak gerekli mi?

Wqxte

Hectopat
Daha fazla  
11. sınıfa gidiyorum. Erasmus projesiyle 1 haftalığına yurt dışına çıkacağım. Babam kuyumcutdu, vefat etti. Şu an ise annem kuyumcu. Memur çocuğu değilim yani.
Öğrenci olarak yeşil pasaport çıkarmanın tek yolu ailemin memur olması mı? Başka türlü çıkartamaz mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda yeşil pasaport alman imkansız. Ya ailenden bir üye memur olacak, memur olacak hatta belli bir süreyi de tamamlamış olacak ya da iş yeri sahibi olup 1 küsür milyon tl gibi (yanlış olmasın büyük bir miktar) bir ihracat yapman gerekiyor, o sebeple yeşili unut.

Gri pasaporta gelince ben gri pasaportu sadece hizmet amaçlı veriliyor sanıyordum, ben de zamanında milli takıma seçildiğimde almıştım bir dönem yeni bir şey öğrenmiş oldum.

Konuyu değiştiriyorsun. Başta yeşil pasaport gerekli mi diye soruyordun şimdi yeşil pasaport nasıl alırım diye soruyorsun. İstediğinin ne olduğuna karar ver önce.
Öğrenci olarak yeşil pasaport çıkarmanın tek yolu ailemin memur olması mı? Başka türlü çıkartamaz mıyım?

Konuyu değiştirdiği yok.

Konuyu değiştirdiği yok.
Konu yeşil pasaport için memur çocuğu olunup olunmaması şartı. Teknik olarak evet. Veya benzeri durumda olunmalı. Biz bordo pasaport ile vizesine başvurup ülkelere gidebiliyorken, aynısını konu sahibi de yapabilecekken neyin zorlaması bu? Ömrü boyunca yeşil pasaport istiyorsa memur olur o zaman alır. Pasaport hayatta bir kere alınıp sonsuza kadar kullanılan bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı