Yeşil pasaport hakkım var mı?

Canary27

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Zamanında merak ettiğim fakat hiç doğru düzgün yanıt alamadığım bir sorum var. İnternette olur ya da olmaz gibi yanıt alamadım veya okulda okurken başvurursan alma hakkın varmış gibi şeyler okudum doğru mu bilemiyorum kafamı bayağı kurcaladı bu garip yanıtlar. Bunu sorma sebebim ise annemin babası memurdu ve annemin yeşil pasaport hakkı var ben de annem veya dedem üzerinden bir şekilde faydalanıp alma hakkına sahip miyim? Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim ona göre randevu alacağım. Gezmeyi çok sevdiğimden belli süreye kadar vizesiz gezebilmenin avantajını istiyorum en azından. (annem şu ana kadar hiç pasaport almadı.)

Son düzenleme:
Evet, var ancak 25 yaşınıza kadar sınırlı. 25 yaşını geçtiyseniz alamıyorsunuz. Hali hazırda var olanlar da iptal ediliyor.
Bu arada, annenizin üstünden pasaport çıkartacağınız için annenizden de pasaport çıkartmasını talep edebilirler.

Evet, var ancak 25 yaşınıza kadar sınırlı. 25 yaşını geçtiyseniz alamıyorsunuz. Halihazırda var olanlar da iptal ediliyor.
Bu arada, annenizin üstünden pasaport çıkartacağınız için annenizden de pasaport çıkartmasını talep edebilirler.

Teşekkürler başka dikkat etmem gereken husus var mıdır? İlk kez yeşil pasaport çıkarttıracağım hatta ilk pasaportum öyle söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı