YKS 2025 için sözelci önerileri

Yer
İstanbul
Daha fazla  
YKS 2025 tayfadanım ve hedefim ASBÜ tarih. Bugünlerde sürekli çıkmış TYT-AYT sözel sorularına bakıyorum ve genel anlamda cevaplarımın yarısı yanlış, yarısı doğru çıkıyor. Matematiğim çok çok kötü. Anca bakkal hesabı gerektiren 2-3 TYT sorusunu yapabiliyorum matematikte. Fizikle falan da uğraşamam diye düşünüyorum. Her türlü tavsiyelerinizi bekliyorum lakin özellikle şu sorularımı yanıtlarsanız sevinirim:

1) Hedefim doğrultusunda ders çalışmaya ne zaman başlamalıyım?
2) Sıralamada öne geçmek için biraz da olsa sayısal çözmem gerektiğinin farkındayım. Bu bağlamda TYT-AYT Fen'e mi, yoksa matematiğe mi ağırlık vermeliyim? Sayısal derslerden kısa sürede halledebileceğim, iyi net getiren ve kolay konular önerebilir misiniz?
3) YKS sözel öğrencileri için YouTube kanalı ve test kitabı tavsiye eder misiniz? Özellikle gerçekten sınav sorularına çok yakın sorular çözen YouTube kanalları ve konu anlatımları/hap bilgiler içeren test kitapları önerirseniz sevinirim.

İyi sosyaller herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sözelciyseniz niye AYT fen konularına bakacaksınız :D. Sayısal olarak net çıkartmak istiyorsanız TYT fen kısmının basit konularına bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı