YKS dil ilk 5 bin gelir mi?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
11.sınıfım.
Bugüne kadar bir tane TYT denemesi yaptım.
MEB'in kendi denemesi idi. 50 net çıktı.
Bölümüm dil. YDT gireceğim.
İlk hedefim 5 bin. O olmadı 10 bin. O da olmadı 20 bin. O da olmazsa benim için biter artık. Dahası kurtarmıyor beni.
Sizce kalan süreçte bu sıralamalar yapılır mı? Nasıl çalışmalıyım?
Yardımcı olursanız müteşekkir kalırım.
Arada bir İngilizce çalışıp TYT mat çalışsam da düzenim yok. Dün evdeydim ama hiçbir şey çalışamadım. Bugünde öyle oldu. Yemekti, kardeşindi, annendi oyundu derken gün bitiyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Yardımcı olun.
Ramazanı fırsata falan çeviremez miyim? Sahura kadar uyumama, sabahlama vb.

Mesela saat 22'den sahura kadar uyumayıp ders çalışsam, yemekten sonra uyusam, sonra okula gidip çıkışta da (saat 15.30) kütüphaneye falan gidip iftara eve yetişsem falan nasıl olur? Bir de dershaneye yazılmalı mıyım? Özellikle önceden sınava girmiş kişiler cevaplasın. Kötü sıralama da iyi sıralama da yapanlar cevaplasın ki ne yapayım ne yapmayayım bileyim. Bu konuda bilgili olanlar veya fikri olanlar cevap verirse mutlu olurum. Benim için önemli.

11.sınıfım.
İlk hedefim 5 bin. O olmadı 10 bin. O da olmadı 20 bin. O da olmazsa benim için biter artık. Dahası kurtarmıyor beni.
Arada bir İngilizce çalışıp TYT mat çalışsam da düzenim yok. Dün evdeydim ama hiçbir şey çalışamadım. Bugünde öyle oldu. Yemekti, kardeşindi, annendi oyundu derken gün bitiyor. Hiçbir şey yapamıyorum. Yardımcı olun.

Mesela saat 22'den sahura kadar uyumayıp ders çalışsam, yemekten sonra uyusam, sonra okula gidip çıkışta da (saat 15.30) kütüphaneye falan gidip iftara eve yetişsem falan nasıl olur? Bir de dershaneye yazılmalı mıyım? Özellikle önceden sınava girmiş kişiler cevaplasın. Kötü sıralama da iyi sıralama da yapanlar cevaplasın ki ne yapayım ne yapmayayım bileyim. Bu konuda bilgili olanlar veya fikri olanlar cevap verirse mutlu olurum. Benim için önemli.
Kısa keseceğim. Daha çok bilgisi olanlar detaylı cevap verebilir.
Dershane önemli bir faktör.

11.sınıfım.

Hocam o ramazan planınız bence tutmaz illa 3 4 gün sonra patlak verir çünkü normal vakitte bile çalışmak için biraz kısıtlı zaman ayırmışsınız. Lakin 11. sınıfsınız gününüzü boşa geçirmeyin belli bir plan yapın mesela TYT'yi bitirmeye odaklanın yazında dershaneye gidersiniz 1 yıl boyunca dershanenin faydası çok olur. Şunu da unutmamanız lazım 5 bin 10 bin çok iyi rakamlar sıkı ve düzenli çalışmanız lazım.

Önemli bir faktörse gereksiz mi oluyor sizce? Değil, bence gerekli. Hele evde ders çalışmakta zorlanıyorsanız daha da önemli.

Önemli bir faktorse gitmen zararlı olur gibi bir anlamda verebilir. Dershanenin LGS de faydası değil zararı olmuştu bana da ondan.

Hocam o ramazan planınız bence tutmaz illa 3 4 gün sonra patlak verir çünkü normal vakitte bile çalışmak için biraz kısıtlı zaman ayırmışsınız. Lakin 11. sınıfsınız gününüzü boşa geçirmeyin belli bir plan yapın mesela TYT'yi bitirmeye odaklanın yazında dershaneye gidersiniz 1 yıl boyunca dershanenin faydası çok olur. Şunu da unutmamanız lazım 5 bin 10 bin çok iyi rakamlar sıkı ve düzenli çalışmanız lazım.

Hocam derhaneye şimdi gitsem daha mantıklı olmaz mı? Erken kayıttan dolayı daha ucuza geliyor diye duymuştum.

Nasıl zararlı oldu hocam?

Beni beklentiye soktu ancak vermedi istediğimi, tercihlerde yanlış yönlendirme yapıldı ve puanımın 50 puan altında bir liseye düştüm. Çok sıkıyordu ama bu sıkmanin faydası olmuyordu vb.

Geri
Yukarı