YKS için tavsiyeler

yagizaydemir

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben 11.sınıftayım 9.sınıf karantina falan bende yok 10. sınıf konularını biliyorum 11.sınıfda azıcık biliyorum zaten 2.döneme daha giremedik ama ben sıfırdan başlayarak önce konuları pekiştirmek istiyorum sonra test çözerek yaz tatilini ve 12.sınıf son 3-5 ayını deneme çözmeyi düşünüyorum.
Birkaç konuşmada YouTube video ders yerine konu anlatımlı kitapların daha yararlı olduğunu gördüm. Sorularımı madde madde yazdım.
1-Sizce YouTube'a mecbur kalmadığım sürece girmeden iyi bir puan alabilir miyim?
2-Hangi yayın evlerini kullanmalıyım?
3-Konu anlatımlı kitap + deneme+test kitabımı yoksa YouTube+ test +deneme mi?
4-Nasıl bir program yapmalıyım?
5-Günlük kaç saat çalışmalıyım?
Karadeniz teknik üniversitesi yazılım mühendisliği istiyorum(445 puan)
Bildiğiniz ve yararını gördüğünüz ne varsa yazın kafam çok karışık.

Sorduğunuz sorulara detaylı cevap vermek zor ve uzun olur buradan. Bu konuyu bir rehber hocası ile yüz yüze konuşmanız iyi olur. Genel hatlarıyla sorularınıza cevap vereceğim.

Sınav döneminde YouTube kullanmama önerisini mantıklı bulmuyorum. Öğrencilerin büyük çoğunluğu video izleyerek çalışmayı tercih eder kitaptan çalışmak yerine. Kitaptan bir dersi öğrenmek daha zor.

Bir sürü yayinevi var. Her derste başarılı olan yayınevi farklı. Ayrıca sizin seviyenize göre almanız gereken kitap da değişir. Hemen hemen herkes aynı kitapları alıyor zaten, araştırın.

Konu anlatımlı kitaplar az soru içerdiği için pek onerilmez ancak kitaba göre değişir. YouTube + soru bankası + deneme iyidir.

Ders programınızı kendi eksiklerinize ve tercihinize göre belirlemelisiniz. Ben bir programa uyamadim daha önce hiç. O gün neye çalışmam gerekiyorsa onu çalıştım. İnsan kendini bilir.

Günlük kaç saat çalışmaniz gerektigi de yine degiskenlik gösteren bir şey. Kafanızda genel bir fikir oluşsun diye söylüyorum, örneğin hafta sonu okul yok, dershane yok. 5 saat çalışsanız güzel olur.

Geri
Yukarı