YKS sonucuma göre ne yapmalıyım?

HCG56GTS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ÖSYM kitapçıkları ve cevapları açıkladı.
Bende hatırladığım soruların hepsini işaretledim. Sizce bu sene kaç bine girebilirim? Sayısal, eşit ağırlık ve sözel olarak.
Elektrik ve elektronik mühendisliği okumak istiyorum ama bu netlerle 4 yıllıgâ giremem, bence 2 yıllık gireceğim galiba ama kararsızım. Mezuna mı bırakayım, 2 senelik girip 4 senelik mi yapsam? Cevap veren herkese teşekkürler.

Netlerim.

TYT.

Türkçe.
30 doğru 8 yanlış 2 boş.

Sosyal.
13 doğru 5 yanlış 2 boş.

Matematik.
6 doğru 3 yanlış 31 boş.

Fen.
3 doğru 3 yanlış.

AYT.

Türkçe.
11 doğru 3 yanlış 10 boş.

Tarih-1

1 doğru.

Coğrafya-1

1 doğru 1 yanlış.

Tarih-2
2 doğru 3 yanlış.

Coğrafya-2
6 doğru 2 yanlış.

Felsefe.
7 doğru 5 yanlış.

Din.
4 doğru.

Matematik.
4 doğru 1 yanlış.

Fizik.
Boş.

Kımya.
2 yanlış.

Bıyoloji.
4doğru.

Mezuna bıraktığın zaman 1 seneni verimli bir şekilde geçirip sınavı güzel geçireceksen mezuna bırakmak mantıklı bir seçim. O bir senelik kaybın -aslında bu bir kayıp değil tam tersine iyi geçirirsen bu seneni çok büyük bir kazanç- sana hiçbir zararı olmayacak, iş hayatını en ufak etkilemeyecek. Tabii sonuçlar bir gelsin ona göre hareket etmek daha mantıklı. Umarım sonuçların iyi gelir ya da eğer mezuna bırakmayı düşünürsen önündeki süreç en iyi şekilde geçer. Şimdiden ileriki zamanlarda başarılar.

Mezuna bırak, adam gibi çalış 47 neti çıkar 60-70’e, sonra Ayt’yi de 2-3 ay çalışınca çekersin 30 üstüne.

AYT fiziği boş bırakıp matematikten 3 net yapmış birisi düzgün bir elektrik elektronik mühendisliği kazanamaz kazansa da mezun olamaz. Bu ekonomide ailene daha fazla yük olma 1 sene hazırlansan da büyük bir fark olacağını düşünmüyorum, kazanabiliyorsan bir 2 yıllık bölüm kazan kazanamıyorsan da işi bilen birisinin yanında çıraklığa başla.

2 seneliğe girip 4 senelik mi yapsam diyorsun oturup 2-3 ay adam gibi çalışmamışsındır. Okuyanlar zorlandığı için bırakıyor, fizik yapamıyor. Ben de bu sene girdim fizik 2y çıkardım ben bile o bölümün fiziğinden korkarım.Ağır dersler var. Adam gibi tekrar hazırlanacaksan hazırlan yok kafam basmıyor diyorsan bölümünü değiştir olmaz diyorsan da çırak olarak işe başla inan nitelikli ustalar mühendislerden fazla kazanıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı