YKS'ye çalışıyorum ama hiçbir şey aklımda kalmıyor

Shadownight

Femtopat
Merhaba bu sene YKS'ye gireceğim malum bu son günlerde hayvan gibi çalışıyorum ama bir türlü kafama girmiyor konular. Zaten TYT netlerim de bu aralar berbat gibi gibi. Türkçe 20 net sosyal 15 net arası gidiyor. TYT bırakıp AYT geçtim çünkü burada kurtarıcı etken AYT gibi görüyorum ama konuları ne kadar izlersem izleyeyim not alırsam alayım anlamıyorum. Aklımda kalmıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu çalıştıktan sonra konu ile ilgili sorular çözün. Yanlışlar yapmaktan çekinmeyin. Aralıklı bir şekilde konuları tekrar edin.

Vallaha ben bunu bilir bunu söylerim ama yeni nesil arkadaşlar asla ciddiye almaz. Öyle video izleyerek vb. ders falan öğrenilmez açacaksın kitaplarını önüne not alacaksın sonra gideceksin test çözeceksin baktın testte yapamadığın soru var hop açacaksın notlarını bakıp çözümü bulmaya çalışacaksın sonra test çözerek öğrendiğin durumları da notlarına ekleyerek devam edeceksin böyle böyle o notlara 30 defa 40 defa 50 defa bakarak, yazarak ve okuyarak öğrenmiş olacaksın.

Demekki başka şeyler düşünüyorsun düşünmemeye çalış ben 3 yıl kitap kapağı bile açmamış olmama rağmen türkçeden 20 de 12 13 yapıyordum. Tamamen kendini vermenle alakalı. Uykun varsa dinlen kendini kasma. 10 saat çalışacağına 6 saat çalış ama kendini vererek çalış. Ceviz gibi zihin açıcı şeyler de yiyebilirsin.

Vallaha ben bunu bilir bunu söylerim ama yeni nesil arkadaşlar asla ciddiye almaz. Öyle video izleyerek vb. ders falan öğrenilmez açacaksın kitaplarını önüne not alacaksın sonra gideceksin test çözeceksin baktın testte yapamadığın soru var hop açacaksın notlarını bakıp çözümü bulmaya çalışacaksın sonra test çözerek öğrendiğin durumları da notlarına ekleyerek devam edeceksin böyle böyle o notlara 30 defa 40 defa 50 defa bakarak, yazarak ve okuyarak öğrenmiş olacaksın.
Ya da günü deneme ile açıp eksik konulara haldır haldır saldıracaksın.

Söylendiği gibi, öğrendiğin kaynak farketmez ancak verilen bilgileri kendi anlayacağın şekilde özdeşleştirmen gerekir. Daha sonra da tekrar yapmazsan kafanın içinden uçar gider.

Merhaba bu sene YKS'ye gireceğim malum bu son günlerde hayvan gibi çalışıyorum ama bir türlü kafama girmiyor konular. Zaten TYT netlerim de bu aralar berbat gibi gibi. Türkçe 20 net sosyal 15 net arası gidiyor. TYT bırakıp AYT geçtim çünkü burada kurtarıcı etken AYT gibi görüyorum ama konuları ne kadar izlersem izleyeyim not alırsam alayım anlamıyorum. Aklımda kalmıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bir yerden sonra kafa almıyor gerçekten benimde sınav senemde öyle olmuştu.
Fakat @Blackrawen hocama katılıyorum.
Gerçekten en etkili yöntem o oluyor sınav sonrası dahi unutmak zor oluyor.
Birde benim sınav senemde uyguladığım naçizane taktik şudur:
Öncelikle tüm akrabalarımızı bir deftere not alıyoruz ve her hafta en sevmediğimiz 5 akrabamızı zihnimizden siliyoruz ve alan açıyoruz 💥

Yeni konular

Geri
Yukarı