Yönetim bilişim sistemleri için üniversite tavsiyesi

Yazılım yahut bilgisayar mühendislikleri için kusursuz olmasa da oldukça iyi bir alternatif mi yani?

Evet oldukça iyi bir alternatif bende Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesinde aynı bölümde 3.sınıf öğrencisiyim DGS ile kazanmıştım hiç pişman değilim çünkü mutlaka işime yarayacak.

Marmara Üniversitesi - İşletme fakültesi.
Gazi Üniversitesi - Uygulamalı bilimler fakültesi.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - İşletme fakültesi.
Dokuz Eylül Üniversitesi - İktisadi ve idari bilimler fakültesi.

Devlet üniversitelerinde yukarıdakileri gayet iyi ve sıralamana uygun. Bunların dışında onlarca burslu olarak kazanabileceğin vakıf üniversiteleri de mevcut ancak onları kendin araştırmanı öneririm. Eğer istenilen şartları yıl sonunda sağlamazsan Burs'da düşüş yaşanıyor o yüzden yazmadım ama sen bakabilirsin.
Sizce İstanbul Üniversitesi İngilizce mi yoksa Medipol İngilizce mi bu ikisi arasında kaldım. Bir de alternatif olarak Medipol Türkçe düşünüyorum ama Türkçe okumayın diyenler de var sizce okunur mu?

Sizce İstanbul Üniversitesi İngilizce mi yoksa Medipol İngilizce mi bu ikisi arasında kaldım. Bir de alternatif olarak Medipol Türkçe düşünüyorum ama Türkçe okumayın diyenler de var sizce okunur mu?

İngilizce seçmeniz çok iyi olacaktır dil geliştirirsiniz mutlaka bir faydası olacaktır. Türkçe okumanızı tavsiye etmiyorum.

İngilizce seçmeniz çok iyi olacaktır dil geliştirirsiniz mutlaka bir faydası olacaktır. Türkçe okumanızı tavsiye etmiyorum.
Ben İstanbul dışına çıkmak istemiyorum. İstanbul'da da yalnızca 3 devlet üniversitesinde bu bölüm var Boğaziçi ve Marmara imkansız. İstanbul Üniversitesi de gelmezse Işık, Haliç, İstinye gibi çok da iyi seviyede olmayan (en azından benim gözümde) özel üniversitelerde burslu İngilizce okumak, Medipol'de Türkçe okumaktan daha mı iyi olur sizce? Medipol diğerlerine göre biraz daha beğendiğim bir üniversite olduğu ve YBS bölümü akreditasyon aldığı için soruyorum.

Ben İstanbul dışına çıkmak istemiyorum. İstanbul'da da yalnızca 3 devlet üniversitesinde bu bölüm var Boğaziçi ve Marmara imkansız. İstanbul Üniversitesi de gelmezse Işık, Haliç, İstinye gibi çok da iyi seviyede olmayan (en azından benim gözümde) özel üniversitelerde burslu İngilizce okumak, Medipol'de Türkçe okumaktan daha mı iyi olur sizce? Medipol diğerlerine göre biraz daha beğendiğim bir üniversite olduğu ve YBS bölümü akreditasyon aldığı için soruyorum.

İmkansız demeyin bence şansınızı mutlaka deneyip ilk 2'ye yazın Boğaziçi ve Marmara'yı. Vakıf üniversiteleri hakkında hiçbir bilgim yok ama bu kadar ücret talep ettiklerine göre mutlaka iyi yanları vardır. Bu konuda şüphem yok İstanbul'da öyle dandik bir vakıf üniversitesi olduğunu düşünmüyorum ama tabii iyi araştırmak lazım.

Medipolde %50 burslu okunur mu? Arayıp kendilerine derslerde başarısız oldugumuzda dersi tekrar almak için ücret falan ödüyormuşuz doğru mu dedim hayır öyle bir şey yok dedi. Sadece disiplin suçu işlediğiniz takdirde bursunuz kesilir dediler. Ama bir sorunum var okul ev mesafesi 40km. İleride biraz daha yakına taşınıp 30km ye düşme şansı var ne dersiniz İstanbul'da gidebileceğim en yakın yer burası ve açıkçası eğitimini de beğendim siz ne dersiniz fikirlerinizi bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı