Yosemite 10.10.1 Kurulum Sonrası Sorunlar

montezuma

Kilopat
Makaleler
60
Daha fazla  
iMessage Bütün Çözümler->Bölüm 2: Network Ayarları->Network ayarlarını düzeltmek başlığı altında 4 ve 5. maddelerde ki kontrolleri yaptınmı?

iMessage Bütün Çözümler->Bölüm 2: Network Ayarları->Network ayarlarını düzeltmek başlığı altında 4 ve 5. maddelerde ki kontrolleri yaptınmı?

Evet hocam, kontrolü yaptım işaretli görünüyor.

Son bir sıkıntım kaldı, sizin de başınızı yeterınce ağırttım HAKKINIZI HELAL EDİN. Ses yüklü görünüyor sanki, ama ses çıkan bir durum yok. Ses çıkmıyor ? Ne olabilir, nasıl çözebilirim? Sistemi çökertmeden, çökerse tekrar kurmakla uğraşacağım. Ve özellikle sorayım bunu, ben bu sıstemın şu an böyle mevcut yedeğini alıp tekrar geri yükleme yapar gibi yapamaz mıyım? sistemi baştan kurar gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot at May 14 02-14-54.png
    Screenshot at May 14 02-14-54.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 314
Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın

Kulaklığı taktığım zaman ses geliyor, haporlörden gelmiyor. Kulaklıktan da tam ses gelmıyor, ses çok abuk subuk gelıyor. Sanki eko efekti falan seçilmiş gibi. İnsan sesi geliyor ama müzik haşur huşur ediyor :)

Burada ki ayarlarda sistem sesi geliyor, sesi ileri alınca ding diye ses geliyor. Laptopun hapörlerinden ses çıkmıyor ama.

Ayrıca iMessage a da bilgisayarı kapatıp açtığım da ilkten giriş yapıyorum, daha sonra birini seçip mesaj göndermek istediğim de göndermiyor etkin değil diyor. Daha sonra da ağ ayarlarınızı kontrol edine düşüyor.

ve ayrıca 10.10.1 sürümünü kullanıyorum, Hackintosh Updater diye bir şey var, bu hack zone nin yapmış olduğu uygulama. Bununla sıstemı guncellesem yapmam gereken ek bir ayar var mı? dosyayı çalıştırma yeterli olacak mıdır? O dediğim uygulama baktınız mı acaba hiç? bilginiz var mı? sistemi güncellesem 10.10.3 e ..

Dosya Ekleri

• SES.png
    SES.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 319
  • SES.png
    SES.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 267
  • SES1.png
    SES1.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 394
  • Screenshot at May 14 08-21-40.png
    Screenshot at May 14 08-21-40.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 269
  • Screenshot at May 14 08-23-12.png
    Screenshot at May 14 08-23-12.png
    16,9 KB · Görüntüleme: 300
  • Screenshot at May 14 08-22-57.png
    Screenshot at May 14 08-22-57.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 154
Sisteminin Ses sürücü modeli nedir? Sen herhangi bir ses sürücüsü kurdunmu? iMessage sorununa yol açan bir çok neden olabilir. Sana verdiğim rehberi adım adım takip etmek zorundasın.

Sisteminin Ses sürücü modeli nedir? Sen herhangi bir ses sürücüsü kurdunmu? iMessage sorununa yol açan bir çok neden olabilir. Sana verdiğim rehberi adım adım takip etmek zorundasın.

Görünen budur, herhangi bir şey yüklemedim. 10.10.1 i kurarken ki opsiyonlar da ne varsa öyle yükledim. Sonrasında ekstra progrmalar ile bir yükleme yapmadım :/ mikrofon da çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot at May 14 11-52-58.png
    Screenshot at May 14 11-52-58.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 296
Birazdan yapacağım, birde şunu sormak istiyorum..

Yukarılarda da bahsettiğim üzere 10.10.1 sistemim.

Ben bunu 10.10.3 e nasıl güncellerim, sistemi bozmadan ayağa kaldırabileceğim şekilde.. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten.

Birazdan yapacağım, birde şunu sormak istiyorum..

Yukarılarda da bahsettiğim üzere 10.10.1 sistemim.

Ben bunu 10.10.3 e nasıl güncellerim, sistemi bozmadan ayağa kaldırabileceğim şekilde.. Yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten.

Ses sorununu yüklemeden çözdüm, ondan yana sıkıntı yok şuan. Vooodan ikinci apple ile ilgili seçenek vardı onu seçtim, hem mikrofon hemde bilgisayardan ses geliyor.

Diğer konum yukarıda size aksettiğim gibi bu güncelleme ile alakalı.. bunu nasıl yaparız ? Hackintosh Updater diye bir şey var. 10.10.3 bu güncellermi yoksa başka bir yöntem mi var mı, :)) birde buna yardımcı olursanız tüm sorunlarım çözülmüş oluyor.. iMessagei kendim halledeceğim zaten.. güncelleme de yabancıyım o yüzden bilgi almam lazım sizden, nette türkçe kaynak ve yapan yok pek.

Buna da yardımcı olursanız çok sevinirim :)))

Teşekkürler, iyi günler.

10.10.3 combo update diye Google'dan guncelleme oyle yap. Guncelleme sonrası ses tekrar kurman gerekecek haberin olsun.

10.10.3 combo update diye Google'dan guncelleme oyle yap. Guncelleme sonrası ses tekrar kurman gerekecek haberin olsun.

Bu arada ses ile alakalı şöyle bir not düşeyim, kulaklık ve hoparlör her ikisi aynı anda çalışmıyor :) ayarlardan birini seçince kulaklık çalışıyor, diğerini seçince hoparlör.

Yukarıda ki yazımda mikrofon demişim ama yanlış söylemişim, mikrofon çalışmıyor. Birazdan'da 10.10.3 Combo Update diye bakacağım

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Sistemi güncellemeye kalktım, yeniden başlattım bilgisayarı, şimdi nv_disable=1 yazıp enter basıyorum hiçbir şey olmamış gibi sistem restart atıyor. -x komutu ile beraber denedim hiç fayda etmedi..

Her şeyi ayarlayıp kurmuştum, lütfen yardımcı olun bana.. uçtu mu yani sistem ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı