Yosemite HDMI Ses sorunu !

Üstat, system info ile ses device ıd ve vendor ıd bilgilerini yazar mısın ona göre bir yol göstermeye çalışalım.

Böyle bir bilgi mesela

8V17ONu.png

Kexts işaretli kextleri ya da diğerlerinden birini kur büyük ihtimal çalışacaktır.
voodoo kextin 0.2.1 sürümünü deneyiniz birde.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2015-05-21 13.07.09.png
    Ekran Resmi 2015-05-21 13.07.09.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 387
AppleHDAController kext, AppleHDA içinde yer alır AudioAUUC, AppleHDA ve voodoo 0.2.1 indirip kurun yeterli olacaktır.

2 yöntem de işe yaramadı. Zaten voodoo paketi ile appleHDA beraber çalışmıyor. ya karnelpanic veriyor ya da çalışmıyor. FakePCIID kestleri de işe yaramadı.
Şu anda HDAEnabler ve AppleHDA kextleri yüklü ve anakartın ses çıkışından ses alabiliyorum sadece.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı şunu bir deneyiniz bakalım olacak mı?
kernel panic olmayacaktır sanırım.

Değişen bişey yok hocam.
AppleHDA kextini kaldırıp voodoo 2.8.7 paketini kurarsam hdmı seçeneği geliyor ancak çalışmıyor. sadece Ses çıkışı çalışıyor ve o da hışırtılı bir ses.
Sadece AppleHDA ve HDAEnabler i kurarsam Anakartın ses çıkışından temiz düzgün bir ses geliyor.
İki paket aynı anda yükleyince Ses bölümünde herhangi bir seçenek çıkmıyor ya da Karnel Panic
veriyor. Şimdi son olarak söylediğinizi yaptım ve sonuç aşağıda ki şekilde.

Uv7jEiP.jpg

Şimdi HDMI kablosunu takınız ve aşağıdaki ses çıkış kanallarını tek tek deneyiniz sanıyorum sayısal çıkıştan ses alacaksınızdır.

Şimdi HDMI kablosunu takınız ve aşağıdaki ses çıkış kanallarını tek tek deneyiniz sanıyorum sayısal çıkıştan ses alacaksınızdır.

Olmuyor hocam. Her kext yüklediğimde deniyorum bütün çıkışları.
Sayısal çıkışı seçtiğim de ''seçili aygıtta hiçbir çıkış denetimi yok'' yazıyor. Ses çubuğunda da aktif olmuyor zaten.
Diğer çıkışlar aktif ancak ses yok. Sadece Dahili hoparlör den ses geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı