Çözüldü Your graphics card is not compatible with the current graphics driver

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Renovatio

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba,

3 gündür bir problemle kafayı yemek üzereyim. MSI GX70 Notebook sahibiyim. 3 gün önce cihazı Windows 10'a yükselttim ve ardından sistemi sıfırladım. Sıfırlamadan sonra ekran kartı sürücüsünü kurmaya çalıştığımda hatalarla karşılaştım. Ardından temiz kurulumla windows 8.1'e döndüm fakat aynı hataları Windows 8.1'de de aldım. Sürücü sanki cihazda ekran kartı yokmuş sadece APU varmış gibi davranıyor.

Sürücü kuruluma başlamadan önce ilk olarak bu hatayı alıyorum:

Pk21g5.png

Devam dediğimde kuruluma başlıyor ve sonunda bu hatayı veriyor:

D2WYpo.png

Saatin yanına gelen Radeon Ayarları simgesine bastığımda ise şu şekilde bir hata beliriyor:

bDZVmZ.png

Ekran çözünürlüğünü kontrol ettiğimde çözünürlüğün değiştirilemediğini görüyorum:

g8vraO.png

Bilgisayar bileşenleri şu şekilde:
AMD A10 5750M
Radeon HD8970M
16 GB DDR3L RAM
128 GB SSD 1 TB HDD

Windows 10da denediğim sürücü: Crimson Edition 16.3.2 - radeon-crimson-16.3.2-win10-64bit
Windows 8.1de denediğim sürücü: Crimson Edition 16.3.2 - radeon-crimson-16.3.2-win8.1-64bit
Ayrıca AMD otomatik sürücü bulma aracını kullandığımda AMD Radeon HD 8650G olarak görüyor.

Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller..

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şuan sorun yok değil mi? Yüklendi çünkü.

APU işleyişi anlatılıp yanlış sürücü kurmaya çalışıldığını belirtip sonuç olarak APU 5000 serisi olan sürücü kullanılıp DDU ile güncellenmiştir.
@Renovatio Dostum senin aynı sorunun bende de var. Sorunu halledebildin mi?

Birdei Crimson Edition 16.2.1 Beta sürücüsünü kurunca ekran kartı versionun kaç oldu acaba? Aygıt yöneticisinde görüneni soruyorum. Bende 08.2015'in versionu görünüyor ve güncel görünüyor da?

@starkat kendi konunu aç burada soramazsın.

Güncel sürücü kurulu değil DDU rehberine göre yeşilleri takip et sonra bunu yükle:
Kod:
https://www2.ati.com/drivers/beta/non-whql-64bit-radeon-software-crimson-16.4.1-win10-win8.1-win7-apr4.exe

@Murat5038 Dediklerini yaptım fakat uyumsuz versiyon yüklenmiş gözüküyor. Benim harici kartım R7 260m acaba ondan mı?
Size zaten yapın diye birşey söylemedim. DDU nedir dediniz cevabı verdim. Konu sizin değil ki size cevap vereyim!

@Murat5038 DDU ile rehberinizde belirttiğiniz gibi temizliği yaptım, vermiş olduğunuz 16.4.1 Crimson yazılımını yükledim. Fakat yüklerken yine ilk mesajda belirttiğim ilk resimdeki "AMD Radeon HD8650G" başlıklı hatayı aldım. Devam diyerek sürücü kurulumunu yaptım, kurulum sonunda Radeon ayarlarını açmaya çalıştığımda 3. resimde belirttiğim hatayı aldım. Farklı olarak 2. resimde belirttiğim "AMD grafik sürücüsü kurulmadı yada AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor" hatasını almadım. Ekran çözünürlüğünü kontrol ettiğimde durum paylaştığım 4. resimle aynı çözünürlüğü değiştiremiyorum. Güncel sürücü ile oluşturduğum raporun linkini de alt tarafa bırakıyorum.

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Ayrıca aygıt yöneticisi şu şekilde:

v5VayR.png

Yeni konular

Geri
Yukarı