YouTube'da tepki videosundan content ID hak talebi uyarısı

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H 3.30 GHz - 12 Çekirdekli
RAM: 16 GB - 3200 MHz
Disk: 470 GB Samsung SSD
YouTube'a çektiğim bir tepki videosundan video yayınlandıktan 3 gün sonra telif hakkı hak talebi yedim. Bu hak talebi ise ilgili videodaki bir sesten kaynaklıydı. Bu content ID neden video yayınlanınca değil de 3 gün sonra geldi? Bir tepki videosuna neden geldi ve nasıl çözüme ulaştırabilirim?

YouTube'a çektiğim bir tepki videosundan video yayınlandıktan 3 gün sonra telif hakkı hak talebi yedim. Bu hak talebi ise ilgili videodaki bir sesten kaynaklıydı. Bu content ID neden video yayınlanınca değil de 3 gün sonra geldi? Bir tepki videosuna neden geldi ve nasıl çözüme ulaştırabilirim?

3. gün sonra gelmesinin sebebi, sesini kullandığın kişinin yeni görmüş olması olabilir.

Bu seçeneklerden şarkının sesini kapatı seçip yeni açılan ekrandan yalnızca şarkının sesini kapatı seçebilirsiniz. Ya da şarkıyı değiştirebilirsiniz.

Screenshot_41.png

Screenshot_42.png

Bu seçeneklerden şarkının sesini kapatı seçip yeni açılan ekrandan yalnızca şarkının sesini kapatı seçebilirsiniz. Ya da şarkıyı değiştirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1840734

Eki Görüntüle 1840736

Bunu yapmayı zaten biliyorum, benim merak ettiğim tepki videosundan neden telif yediğimi öğrenmek ve bunu bu seçenekler haricinde (en son çare olarak yapacağım ya da herhangi bir şey yapmayacağım, çok önemli değil) bu videonun haklarına gerçekten sahip olup olmadığımdan emin olmak istiyorum.

3. gün sonra gelmesinin sebebi, sesini kullandığın kişinin yeni görmüş olması olabilir.

Content ID otomatik olarak geliyor diye biliyorum. Manuel olarak atılsaydı videonun kaldırılması gerekmez miydi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı