Youtube'un telif açığı ile ihtar atılması!

BayesTV

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar amacım reklam dışıdır. Birisi bana Youtube'un telif açığını kullanarak telif attı. Sahte isimle birlikte atılan teliflerden dolayı 2 kere ihtar aldık. 3 ay içerisinde 3 kere ihtar alırsanız da Youtube kanalınız kapatılıp videolar kaldırılıyor. Şimdi sesinizi tam duyuramamaya mı yoksa kanalınızın gitmesine mi, inanın yapacak bir şey kalmıyor. Hafta sonu avukatla görüşüp gerekli işlemleri başlatmak üzere, bu kişilere dava açacağım.

373429

İçeriklerim bana ait. Bu kişiler YouTube un açığını kullanarak bu işe girişiyorlar. Avukatım ile görüştüm. Hukuki olarak bu kişilere suç duyurusunda bulunacağım.

Üzüldüm açıkçası. Hades'in editörü olduğun zamanlarda seni çok izlerdim. :) Umarım işler senin için iyi gider dostum. ✌

Hack ve ya başka bişeyle atılan telifi ve ya atan şahısları youtube bir çözüm bulamıyorsa avukat ne yapabilir?

Hack ve ya başka bişeyle atılan telifi ve ya atan şahısları youtube bir çözüm bulamıyorsa avukat ne yapabilir?

İhtar atıldıktan sonra karşı bildirim gönderiyoruz. Yani:”Bu video bana ait hayırdır?” diyoruz. Eğer ihtar atanın elinde kanıt varsa bana dava açabilir. Eğer bunu yapmazsa ihtar düşer. Biz Burda devreye gireceğiz. Bilişim suçu işleyen bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunacağız. “Can sıkıntısından telif atıyorum.” diyen o çocuğa can sıkıntısı nasıl bir şeymiş yaşatacağız.

Peşini bırakma dostum, iş ciddiye bindiği zaman karşıdakiler sesini çıkaramazlar merak etme.

Bugün karakola gidip , mail görüşmeleri whatsapp görüşmelerini, attığı telifleri Mail adreslerini götürüp şikayette bulunacağım. Çocuğun isim soy isim adresine kadar bulduk. Ancak benden önce 2-3 arkadaşımı da mağdur etmeye çalıştığı için hukuki olarak hesap vermesi gerekiyor. Eğer ben bu işi kendi çapımda çözüp, olayın peşinde gitmezsem, bu çocuk bu saçmalıklara devam edecek. Kısaca bu sefer sert taşa çarptı. Gelişmeleri paylaşırım.

Geri
Yukarı