Yüksek CPU kullanımı sebebi virüs müdür?

alollo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim Excalibur G870 bilgisayarim var. Bilgisayarim 4 ayda 3 kere formatladim virüsten dolayı. Bilgisayarima bu aralar cinebech, AIDA64, user benchmark gibi CPU GPU test programlari indirmiştim fakat görev yoneticisine girdigimde ilk saniye çalışan programlarin simgesi Full gri oluyor ve CPU kullanimi cok yuksek oluyor. 1 saniye gectikten sonra CPU kullanimi düşüyor programlarin simgesi de geliyor. Bilgisayarimda Kaspersky parali hali var. Bilgisayarimi Hitman ile tarattim, Malwarebytes ile tarattim fakat hiçbir şey bulmadılar. Bu bir Windows sorunu mu yoksa bilgisayarimda virüs mü var, yardımcı olur musunuz? Eğer istek olursa Görev Yöneticisi'ni acarken ki videoyu paylasabilirim.

Görev yöneticisini açtığınızda bir sürü şeyi listeliyor ve bunlar anlık değişiyor. Normal yani. Malwarebytes en iyi antivirüslerden biri. Bir sorun olsa büyük ihtimalle bulurdu.

Merhaba arkadaşlar. Benim Excalibur G870 bilgisayarim var. Bilgisayarim 4 ayda 3 kere formatladim virüsten dolayı. Bilgisayarima bu aralar cinebech, AIDA64, user benchmark gibi CPU GPU test programlari indirmiştim fakat görev yoneticisine girdigimde ilk saniye çalışan programlarin simgesi Full gri oluyor ve CPU kullanimi cok yuksek oluyor. 1 saniye gectikten sonra CPU kullanimi düşüyor programlarin simgesi de geliyor. Bilgisayarimda Kaspersky parali hali var. Bilgisayarimi Hitman ile tarattim, Malwarebytes ile tarattim fakat hiçbir şey bulmadılar. Bu bir Windows sorunu mu yoksa bilgisayarimda virüs mü var, yardımcı olur musunuz? Eğer istek olursa Görev Yöneticisi'ni acarken ki videoyu paylasabilirim.
Arka planda çalışan "Gaming cart curt" diye saçma sapan programlar da yapabilir. Benim bilgisayarımda da bilgisayarla birlikte gelen çok program vardı, hepsini temizleyince bilgisayar kendine geldi.

Başka sebepleri de olabilir. Taratmayla çıkmadıysa Kaspersky, malwarebytes bulmadıysa sorun yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar birde video dan bakarmisiniz. çok şüpheleniyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar birde video dan bakarmisiniz. çok şüpheleniyorum
Arkada kaspersky ile taratiyorum aynı zamanda bilginiz olsun

Geri
Yukarı