Yüksek kilolu biri 1 yılda estetik fiziğe kavuşur mu?

Joe Satriani

Centipat
Dostlar öncelikle boy kilomu söyleyeyim 182 boy 149 kiloyum. Testosteron seviyeme baktırdım oldukça düşük çıkmıştı. Ama sanırım bunun sebebi çok kilolu olmammış. Hem kilo verip aynı anda kas yapmak istiyorum. 1 yılda bunu yapmak mümkün olabilir mi? Beslenmede sıkıntı olacağını düşünmüyorum yeterli protein alabilirim. Geçen gün salona başladım o konuda da sıkıntı yok. Ayrıca başlangıçta fullbody sonra split uygun mudur?

Çok iyi düşünmüşsün. Olur olur halledersin 1 yıl içinde. Doğru formülü bulup uygulaman yeterli. Kilo verme konusunda pek bilgi sahibi değilim; ben kilo alan taraftayım. Bilen arkadaşlar, veya bulduğun kaynaklar temelleri anlatmalarını rica edersin çözersin konuyu. İlk mevzu neymiş matematiği neymiş bu işin onu bi öğren. Gerisi uygulamalar.

Burda kimse bu konuya net bir cevap veremez, olay sende bitiyor. 1 yıl boyunca kusursuz bir beslenme programı ve aynı şekilde kusursuza yakın bir antrenman düzeninin olması gerekiyor. Eğer ki kesinlikle estetik bir fiziğe sahip olacağım, yağ oranımı minimuma çekip kas kütlemi olabildiğince arttıracağım diyorsan bir koçla çalışmanı öneririm.

Başlangıçta bilgisizce yaptığın hatalar seni ilerde pişmanlığa sürükleyebilir.

Burda kimse bu konuya net bir cevap veremez, olay sende bitiyor. 1 yıl boyunca kusursuz bir beslenme programı ve aynı şekilde kusursuza yakın bir antrenman düzeninin olması gerekiyor. Eğer ki kesinlikle estetik bir fiziğe sahip olacağım, yağ oranımı minimuma çekip kas kütlemi olabildiğince arttıracağım diyorsan bir koçla çalışmanı öneririm.

Başlangıçta bilgisizce yaptığın hatalar seni ilerde pişmanlığa sürükleyebilir.
Onerdiğin biri var mi?

Spora başladığım da 104 kiloydum boyum 178. Hafta da 4 gün salona gidiyorum hocanın verdiği programları uyguluyorum. 10 ay oldu şuan 76 kiloyum. Kol, bacak gayet iyi durumda ama karın ve göğüs bölgem de yağ hala var bitmiş değil. En zor kısmı karın bölgesi. Genetik faktörler etki eder ama kesin olarak 1 sene yeterlidir demek doğru olmaz. Belki benden daha sıkı bir diyet uygularsan mümkün de olabilir.

Beslenme konusunda eğer bilgin ve tucruben yoksa spora başlamadan önce üşenme diyetisyene git. Kan tahlili ver sana uygun bir diyet hazirlaisnlar. Spora gideceğini de belirt. sıkı bir çalışma ve gayetle halledersin.

4 ayda 30 kilo vermiş üstüne gayet yeterli miktarda kas kütlesi kazanmış biri olarak söyleyeyim. Salonda yapmaman gereken en önemli şey, başkalarının kaç kilo girdiğini umursamamak ve kendi hedefine odaklanmak olacak. Beslenme ne kadar önemliyse uyku da en az onun kadar önemli. Umarım hedefine ulaşırsın.

Kardeşim yapamazsın kusura bakma 1 yıl çok kısa bir süre zaten kilo verirken kas kütlesi kazanamazsın birşeyi yakarken yapamazsın yaparken yakamazsın senin önceliğin diyet kilo vermek kilo verdikten sonra clean bulk ile kilo alıp kütle kazanmak yaparsın diyenler yanlış biliyor ha eğer zayıf zargana birisi olsaydın ki spora başlarken en avantajlı durumda olanlar zarganalar çünkü sadece spor yapıp hayvan gibi yiyerek kütle kazanıyorlar ama şişman birisinin işi hem daha zor hemde daha fazla zaman ister dediğim gibi hem yağ yakarken hem kas kazanamazsın keşke mümkün olsaydı ama olmaz maalesef sen önce güzelce bir kilo ver 70 80 li kilolara düş sonra clean bulk ile kütle kazanmaya bak şimdi hızlı kilo verirsen derin sarkacak çok kötü durur senin işin uzun dostum kısaca ama imkansız değil

Yeni konular

Geri
Yukarı