Yüksek SNR Margin Değeri Nasıl Düşürülür?

Simhi

Decapat
Daha önceden Telnet ile SNR değerini düşürerek hızımı artırmıştım fakat şu an düşüremiyorum, değer yüksek olduğu için hattımın hızını da alamıyorum. Nasıl düşürebilirim?
Modem: VMG3312-B10B
Firmware: 100AAPP0

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

aynı dertten muztaribim bende de aynı modem var ve snr yi düşürmek istiyorum servis sağlayıcım yetkim yok yapamıyorum diyor siz ne yaptınız bir şekilde düşürebildiniz mi snr değerini bende düşürmek istiyorum hızımı arttırmak için çünkü 100 mbit hattım ama 50-55 alıyorum snr 8.3 db
snr 5db ye 6 db ye düşse hızım artacak ..

aynı dertten muztaribim bende de aynı modem var ve snr yi düşürmek istiyorum servis sağlayıcım yetkim yok yapamıyorum diyor siz ne yaptınız bir şekilde düşürebildiniz mi snr değerini bende düşürmek istiyorum hızımı arttırmak için çünkü 100 mbit hattım ama 50-55 alıyorum snr 8.3 db
snr 5db ye 6 db ye düşse hızım artacak ..
Bu değerler TurkNet deydi, NetGalaksi firmasına geçiş yaptığımda değerler resimdeki gibi oldu. Sen sınırda kullanıyorsun zaten daha fazla düşürürsen internetinde kesintiler yaşarsın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 194
Kalabalık bir yerde ve fazla sinyal bulunan bir ortam bunu kötü etkiler genelde. Altyapı kaynaklı da olabilir. İç tesisat eskiyse yenileyin olmazsa yine fiber kablo bekleyin mecbur. Artık yavaş yavaş her yere döşemeye başlıyorlar fiber.

Bu değerler TurkNet deydi, NetGalaksi firmasına geçiş yaptığımda değerler resimdeki gibi oldu. Sen sınırda kullanıyorsun zaten daha fazla düşürürsen internetinde kesintiler yaşarsın.
asus modem aldım snr yi 2 db ye düşürerek kullandım kopma falan olmadı hiç (saha dolabının yakın olmasına bağladım bunu 10 metre var yok) ama hız olarak modemde 82000 mpbs gördüm speedtest ise 75 mbit gördüm.yani 55 ten 75 e yükseldi snr yi 2 ye düşürerek.crc baya çok ama kopma hiç olmadı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı