Yürümeye başlayınca denge kaybı neden olur?

731719

Picopat
Arkadaşlar evde yürümeye başlayınca veya servisten inince birkaç saniye ayağım yamuluyor, yamuk yürümeye başlıyorum, dengem bozuluyor, istemsizce gülüyorum, istemsizce garip sesler çıkarıyorum bunlar istemsizce oluyor eskiden böyle bir şeyim yoktu. Yani çarpılmış gibi bir şey oluyorum.

Yüksek ihtimal sağlıksız veya yetersiz besleniyorsunuz, gereği kadar et yemiyor olabilirsiniz, gereği kadar tuz kullanmıyor olabilirsiniz, eğer küçükken başınıza darbe aldıysanız omurilik soğancığı denilen bölge vücudun denge merkezidir, bunun için sadece küçüklükte yere düşmek değil, yaşınız ne olursa olsun geçirdiğiniz küçük, büyük her türlü kaza, travma yaratabilecek her şey etkilidir.

Ancak bir kaza geçirseydiniz belirtirdiniz diye düşünüyorum, dolayısıyla vücudun tam potansiyelli çalışması için gereken besinleri vermediğinizi düşünüyorum.

Et arada bir yiyorum yani köfte falan ama direk et çok yemiyorum. Kendim tuz katmam yemeklere ama annem katıyordur yemeklere. Daha dün kendi kafamı bayağı yumrukladım eskiden de yumruklardım ondan mı ki?

Yaşınıza göre sinir krizleri biraz normal sayılır, yine de kendinize hiçbir şekilde zarar vermeyin, çok benzer bir ergenlik sürecinden geçtim, koluma, bacağıma da zarar verdim ve şimdi çok fazla pişmanım ve aklıma geldikçe üzülüp ne kadar gereksiz şeyler olduğunu düşünüyorum, olabildiğince sakin kalmaya çalışın, kimse size yardım etmeyecek bu oyunda yalnızsınız.

Bir beyin cerrahisine görünmenizi tavsiye ederim, denge kaybı ve bilişsel sıkıntılar şakaya gelmez, fiziki zararların yanı sıra şizofreni, alzheimer gibi birçok hastalığın öncüsü olabilir yerinizde olsam bu durumu boşlamazdım, çünkü daha çok fazla gençsiniz eğer öyle bir hastalığa kapılacak ve kurtulacaksanız bunu ancak bu yaşlarda yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı