Yüz hangi yaşta oturur?

Jonhh

Centipat
Daha fazla  
Mesela 18 altında ki yaşlar için estetik yaptırmayın diyorlar. Bunun nedeni yüzün bölgelerinin oturmaması mı?

Örneğin ucu hafif eğri bir burun 18'e geldikten sonra düzelebilir mi?

Nedenini bilmiyorum ama 20-21'e kadar devam ediyor. Yüzün otursa bile burun şeklin yine aynı kalacak. Ameliyatta verilen ilaçlardan/uyuşturucudan vs. kaynaklı olabilir.

Belirli bir yaşı var bunun. 22-23 civarı. O yaşa kadar sürekli değişirsin. Ama büyük değişimler olmaz. Seni uzun zaman sonra gören insanların fark edebileceği ufak tefek değişiklikler olur. Belirli bir yaştan sonra (ki genelde bahsettiğim 22-23 yaşlarında) yüzünün şekli oturur ve artık daha olgun olduğunu fark edersin. Estetiğin ertelenmesinin sebebi büyümenin durmasını beklemeleri. Estetikten sonra yüzün büyümeye devam ederse yapılan estetik bozulabiliyor. Bana kalırsa 18 de erken estetik için.

Çok küçüksen şekillene bilir tabi ki ama 18-20 yaşlarına yaklaştıysan düzelmez.
15 yaşındayım
Belirli bir yaşı var bunun. 22-23 civarı. O yaşa kadar sürekli değişirsin. Ama büyük değişimler olmaz. Seni uzun zaman sonra gören insanların fark edebileceği ufak tefek değişiklikler olur. Belirli bir yaştan sonra (ki genelde bahsettiğim 22-23 yaşlarında) yüzünün şekli oturur ve artık daha olgun olduğunu fark edersin. Estetiğin ertelenmesinin sebebi büyümenin durmasını beklemeleri. Estetikten sonra yüzün büyümeye devam ederse yapılan estetik bozulabiliyor. Bana kalırsa 18 de erken estetik için.
ben de öyle düşünüyorum.

Geri
Yukarı