Yurt dışı dönüşü Steam Deck getirme

Razor1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yazın yurt dışına çıkacağım ve euro artmazsa Steam Deck alma planım var. Hem oyun yükleme sürelerinin benim için sorun olmaması hem de arada çok fiyat farkı olduğu için 64 GB'lık versiyonu alıp yanına Micro SD ile yükseltme sağlayacağım. Sizce alınır mı? Bir de merak ettiğim ülkeye sokarken vergi alınacak mı bundan. Sonuçta orada kutusunu açıp kullanacağım.

Herhangi bir vergi alınmaz, 256 GB versiyonunu bir süre kullandım, kaliteli bir SD Card kesinlikle işini görecektir. Bütçe sorun değilse SSD li almak daha uygun fakat minimum 100 Euro fazladan ödemek yerine 50 Euro civarına 500 GB SD Card alıp keyfine bakabilirsin.

Cevap veren arkadaşlara teşekkürler ama dediğim gibi 64 GB almamın en büyük nedeni fiyatı. Yoksa ben de biliyorum 64 GB'ın yetmeyeceğini. SD Card alırken iyisini alacağım zaten Samsung vs. gönül isterki direk 512 GB'lık versiyonu alayım ama bütçe çok zorluyor.

Herhangi bir vergi alınmaz, 256 GB versiyonunu bir süre kullandım, kaliteli bir SD Card kesinlikle işini görecektir. Bütçe sorun değilse SSD'li almak daha uygun fakat minimum 100 euro fazladan ödemek yerine 50 euro civarına 500 GB SD Card alıp keyfine bakabilirsin.

Peki hocam memnun musunuz? Steam Deck almaya değer mi? Sonuçta elimde 5 senelik 1050'lik laptop var ve yeterli gelmiyor. Günboyu masabaşında olduğum için laptopa girmek de istemiyorum.

Peki hocam memnun musunuz? Steam Deck almaya değer mi? Sonuçta elimde 5 senelik 1050'lik laptop var ve yeterli gelmiyor. Günboyu masabaşında olduğum için laptopa girmek de istemiyorum.
Cihaz benim değil hocam, kuzenimindi. 3 hafta kadar beraberdik ve Elden Ring, Cyberpunk ve Witcher 3 oynadım. Açıkçası cihaz çok hoşuma gitti, bende Xbox One S vardı (yakın zamanda sattım) ve Steam Deck ile oynayabilecek iken 1 kere bile açıp kullanmadım Xbox'ı. 500 GB Sandisk marka yüksek hızlı bir SD Card takılıydı ve yükleme süreleri gayet iyiydi. Series S aldım Köln'den 270 Euro'ya (daha elime geçmedi) ve biraz tecrübe edip geri satıp Steam Deck alıcam büyük ihtimal. Cihazın yapısı gereği ısınma vb olayları es geçiyorum, aşırı portatif olduğu için parasına değer. 1-2 sene sonra çıkacak AAA oyunların bir kısmını kaldıramayacak olması haricinde mükemmel bir cihaz. RTX 3000 serisi bir laptop tabiki daha iyi bir deneyim ve uzun bir ömür verecek fakat 850 Euro civarından başlıyor 3000 serili laptoplar.

Cihaz benim değil hocam, kuzenimindi. 3 hafta kadar beraberdik ve Elden Ring, Cyberpunk ve Witcher 3 oynadım. Açıkçası cihaz çok hoşuma gitti, bende Xbox One S vardı (yakın zamanda sattım) ve Steam Deck ile oynayabilecek iken 1 kere bile açıp kullanmadım Xbox'ı. 500 GB SanDisk marka yüksek hızlı bir SD Card takılıydı ve yükleme süreleri gayet iyiydi. Series S aldım Köln'den 270 Euro'ya (daha elime geçmedi) ve biraz tecrübe edip geri satıp Steam Deck alacağım büyük ihtimal. Cihazın yapısı gereği ısınma vb olayları es geçiyorum, aşırı portatif olduğu için parasına değer. 1-2 sene sonra çıkacak AAA oyunların bir kısmını kaldıramayacak olması haricinde mükemmel bir cihaz. RTX 3000 serisi bir laptop tabii ki daha iyi bir deneyim ve uzun bir ömür verecek fakat 850 euro civarından başlıyor 3000 serili laptoplar.

Hocam deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler. Aslında ilk amacım 3000 serisi bir laptop almaktı ama o kadar para biriktirebilir miyim açıkçası emin değilim. Araştırma yaparken Steam Deck ile karşılaştım ve fiyatı nedeniyle beni cezbetti. Yoksa 3000 serisi bir laptopla, portatifliği bir kenara bırakırsak performans vs anlamında karşılaştırılamaz bence de.

Hocam deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler. Aslında ilk amacım 3000 serisi bir laptop almaktı ama o kadar para biriktirebilir miyim açıkçası emin değilim. Araştırma yaparken Steam Deck ile karşılaştım ve fiyatı nedeniyle beni cezbetti. Yoksa 3000 serisi bir laptopla, portatifliği bir kenara bırakırsak performans vs anlamında karşılaştırılamaz bence de.
Her çıkan AAA oyunu oynamak gibi bir derdiniz yoksa rahat 4 sene rahat götürür steam deck, emulator oyunlarında da oldukça başarılı. Midnight Club, Tekken vb oyunları çok rahat bir şekilde oynamıştım. Bir süre sonra satabilirsin memnun kalmazsan, Verdiğin paradan aşağıya gitme ihtimali yok, TR piyasası malum.

Her çıkan AAA oyunu oynamak gibi bir derdiniz yoksa rahat 4 sene rahat götürür Steam Deck, emulator oyunlarında da oldukça başarılı. Midnight club, Tekken vb oyunları çok rahat bir şekilde oynamıştım. Bir süre sonra satabilirsin memnun kalmazsan, verdiğin paradan aşağıya gitme ihtimali yok, TR piyasası malum.

Öyle bir derdim yok. Zaten istesem de bir oyuna yüzlerce lira veremem. Dediğiniz gibi memnun kalmazsam satabilirim.

Geri
Yukarı