Yurt dışı iPhone 13 Pro Max kullanıma nasıl açılıyor?

Osmann Akbulut

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bugün TR iPhone 12'mi verip yurt dışı iPhone 13 Pro Max ile takas ettim. Ama bir sorun var pasaport kayıtlı olduğunu ve 11 ay sonra tüm hatlara açılacağını söylüyor ve üstelik sadece Türk telefon hatlarını kullanabilirsin, 11 ay içinde sonra TR cihazı gibi kullanıp satabilirsin dedi. Bu işte bir bit yeniği var gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Benim bildiğim 3 sene boyunca sadece pasaport kayıdını yapanın adına olan hatlar çalışıyor. 3 senenin ardından bütün hatlara açılıyor. Pasaport kaydı yaptırılıp rastgele satılmasın diye.

@Osmann Akbulut o zaman telefon başka bir SIM kart üstüne kayıtlı. Pasaportuna kaydedilen kişinin telefon numarası ile kullanılabiilir ancak 2019 Haziran'dan sonra pasaporta kaydedilen telefonlar. Kişi e devletinden pasaport kaydını silmediği sürece kullanamazsın o telefonu kendi SIMinle. Silindikten sonra kendi pasaportuna kaydettirmen ve telefon numaranı eşlemen lazım.

@Osmann Akbulut o zaman telefon başka bir SIM kart üstüne kayıtlı. Pasaportuna kaydedilen kişinin telefon numarası ile kullanılabiilir ancak 2019 Haziran'dan sonra pasaporta kaydedilen telefonlar. Kişi e devletinden pasaport kaydını silmediği sürece kullanamazsın o telefonu kendi siminle. Silindikten sonra kendi pasaportuna kaydettirmen ve telefon numaranı eşlemen lazım.

Şu an başka bir hat takılınca çalışıyor ama 3 tane hat taktık çalıştı.

Yani ben telefonumu sattıktan sonra e devletten kendi adıma olan kaydı sildikten sonra telefonu alan kişi kaydedbilmişti. Yasa dışı bir yolu varsa bilmiyorum. Hiç ilgilenmedim.

Geri
Yukarı