Yurt dışı iPhone 14 Pro Max alınır mı?

Biz de Irak'tan iPhone 14 aldık. Sınıra yakın olduğumdan burada daha kolay satın alınıyor. Eğer alacaksanız ikinci el yurt dışı malı önermem.
Sıfır kapalı kutu alacaksanız şimdiden hayırlı olsun. Ancak 6 bin TL kayıt masrafı aklınızda kalsın.
Hayır ikinci el değil sıfır ıraktan gelme ürün.Senin herhangi bir sorunun var mı ürünle ilgili türkiyedeki ürünle bir farkı vs?

Konu güncelken ben de ufak bir ekleme yapmak istiyorum, normalde Apple karşıtıyım ama 20k civarına sıfır iPhone 14 Pro alma şansım çıktı, 3-4 ay sonra kayıt ile 26k'ya gelecek. Bana çok pahalı geliyor, elimdeki S20FE'yi 8-9'a sattığımda kafadan 18000'lik bir masraf çıkarıyor iPhone'a geçmek.
Sorum şu, 2-3 sene sonra aldığım değerde vs. satabilme durumu oluyor mu telefonu?

@6Miller8 Buraya da bakabilcen mi be sana zahmet ben de bu konuyu merak ettim.
Konu güncelken ben de ufak bir ekleme yapmak istiyorum, normalde Apple karşıtıyım ama 20k civarına sıfır iPhone 14 Pro alma şansım çıktı, 3-4 ay sonra kayıt ile 26k'ya gelecek. Bana çok pahalı geliyor, elimdeki S20FE'yi 8-9'a sattığımda kafadan 18000'lik bir masraf çıkarıyor iPhone'a geçmek.
Sorum şu, 2-3 sene sonra aldığım değerde vs. satabilme durumu oluyor mu telefonu?

Piyasası yurt içi fiyatına göre olur hocam. Yurt içinde (bu arada nereden almış olsanız bile fiyatını o ülkeye göre koyamazsınız.) telefon değerlenirse daha pahalıya satarsanız.
Türkiye'de de piyasası artarsa daha pahalıya satarsınız.
Türkiye fiyatlarına bağlı daha çok.

Geri
Yukarı