Yurt dışı iPhone satın almak için pasaport zorunlu mu?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, telefon fiyatları çok pahalı bildiğiniz gibi. Yurt dışı bir iPhone almak istiyorum fakat süreci bilmiyorum. Telefonu aldığımda kullanım süresi dolmadan parasını verip IMEI kayıt yaptırmam zor mu? İlla yurt dışına giriş çıkışım mı olması lazım?

Merhaba, telefon fiyatları çok pahalı bildiğiniz gibi. Yurt dışı bir iPhone almak istiyorum fakat süreci bilmiyorum. Telefonu aldığımda kullanım süresi dolmadan parasını verip IMEI kayıt yaptırmam zor mu? İlla yurt dışına giriş çıkışım mı olması lazım?
Yurtdışına giriş çıkış yapmış ve son zamanda IMEI kaydı yaptırmamış bir pasaport gerekiyor.

IMEI kaydı yaptırmak için evet. Giriş çıkış yapmış bir pasaporta ihtiyacınız var ama sadece telefonu satın almak için bir pasaporta ihtiyacınız yok. İstediğiniz gibi kayıtsız bir telefonu satın alabilirsiniz.

IMEI kaydı işi zor değil fakat 31 küsür bin lira çok büyük bir para. Bazı durumlarda artık yurt dışı telefonu kaydettirmek mantıklı olmuyor.

IMEI kayıt fiyatı cidden bayağı uçtu. Ne kadara alacaksınız kı telefonu?

Merhaba üstte arkadaşlar açıklamışlar zaten fakat kayıt kısmında 1 detay var. Kayıt yaptıracağınız pasaport sahibinin bu yıl içinde yurt dışına çıkmış olması gerekiyor. Yani geçen sene çıktı bu sene çıkmadı parayı versen dahi kayıt olmaz hocam aklında olsun. İMEİ kaydı artık mantıklı değil.

Geri
Yukarı