Yurt dışı Redmi Note 12 Pro cihazın hangi ülkeden olduğu nasıl anlaşılır?

Erocan3457

Decapat
Daha fazla  
Yurt dışı Xiaomi Redmi Note 12 Pro Plus 5G cihazımın modelin sonunda up yazıyor, bu hangi ülkeden olduğu anlamına geliyor acaba? Bir de NFC yok cihazda, acaba donanımda var mıdır? ROM attırsam NFC özelliğini kazanabilir miyim?

Screenshot_2024-04-28-23-40-34-813_com.android.settings.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum maalesef

İsterseniz o konuya yazın. Bende de Xioami var. Ama Yurt içi olduğu için imei atma vb gibi işlemlerle çok ilgilenmedim. O yüzden bilgim yüzeysel. Belki o konuda, telefonunuza ne tür imei işlemi yapıldığını nasıl öğrenebileceğinizi, anlatan birileri çıkabilir.

SMOMIXN, kaçak ROM'unda zaten NFC olmuyor.
Boş vaktiniz çoksa bootloader kilidini açıp, MiFlash ile ROM atın, çok büyük ihtimalle NFC gelir.

Telefon Pro versiyonu değil, Discovery versionu gibi duruyor ayrıca.
Arkada etiket varsa onun resmini atın, o zaman kesin bir şey diyebilirim.
Etiketi bu. Bu arada buna rom işlemleri fln yapmak istemiyorum telefoncuya fln yaptırsam mı hem bozmaktan korkuyorum.

İsterseniz o konuya yazın. Bende de Xioami var. Ama Yurt içi olduğu için imei atma vb gibi işlemlerle çok ilgilenmedim. O yüzden bilgim yüzeysel. Belki o konuda, telefonunuza ne tür imei işlemi yapıldığını nasıl öğrenebileceğinizi, anlatan birileri çıkabilir.
Bu siteye baktım bahsettiğiniz şey bu mudur?

Dosya Ekleri

• IMG_20240429_001520.jpg
    IMG_20240429_001520.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Yardım eden yokmu C I G ve E yi bile buldum ama UP ne oluyo bilen yok mu? Help me😢
12 Pro yazmışsınız ama telefonunuz muhtemelen 12 Pro 5G. O cihazda NFC mevcut fakat telefonunuza fake ROM yüklenmiş. Resmi ROM yüklerseniz muhtemelen çalışacaktır.

12 Pro yazmışsınız ama telefonunuz muhtemelen 12 Pro 5G. O cihazda NFC mevcut fakat telefonunuza fake ROM yüklenmiş. Resmi ROM yüklerseniz muhtemelen çalışacaktır.

Aslında Redmi Note 12 Pro Plus 5G.

@hursitwww senden de yardım alabilir miyiz? Ne düşünüyorsun?

Son düzenleme:
Aslında Redmi Note 12 Pro Plus 5G.

@hursitwww senden de yardım alabilir miyiz? Ne düşünüyorsun?
Telefonun arkasında CE sertifikası logosu bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa Global versiyondur. Bulunmuyorsa Çin versiyonu olma ihtimali yüksek. Fake rom'u genelde cihazın güncellemelerini kesmek için yüklüyorlar. Bu sayede IMEI yanlışlıkla gitmemiş oluyor.

Bu arada cihazınızda hindistan romu bulunma ihtimali yüksek. Araştırdığım kadarıyla Türkiye'ye gelen Redmi Note 12 5G telefonlarda hindistan romu yükleniyormuş. Cihazda her halükarda Fake Rom olduğu için yeniden rom yüklemek en iyi seçenek. Telefoncuya vermenize gerek yok. MTK Client Tool ile IMEI yedeğini alıp global romu Mi Firm sitesinden indirip yükleyebilirsiniz.

Etiketi bu. Bu arada buna rom işlemleri fln yapmak istemiyorum telefoncuya fln yaptırsam mı hem bozmaktan korkuyorum.

Bu siteye baktım bahsettiğiniz şey bu mudur?
Mediatek cizahlarda direnç değişimine gerek kalmadan IMEI atılabiliyor. Cihazınızın içi muhtemelen de daha önce hiç açılmadı bu sebeple.

Son olarak, güncellemeleri kontrol ettiğinizde güncelleme buluyor mu?

Son düzenleme:
Telefonun arkasında CE sertifikası logosu bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa global versiyondur. Bulunmuyorsa Çin versiyonu olma ihtimali yüksek. Fake ROM'u genelde cihazın güncellemelerini kesmek için yüklüyorlar. Bu sayede IMEI yanlışlıkla gitmemiş oluyor.

Bu arada cihazınızda Hindistan ROM'u bulunma ihtimali yüksek. Araştırdığım kadarıyla Türkiye'ye gelen Redmi Note 12 5G telefonlarda Hindistan ROM'u yükleniyormuş. Cihazda her halükarda fake ROM olduğu için yeniden ROM yüklemek en iyi seçenek. Telefoncuya vermenize gerek yok. MTKClient tool ile IMEI yedeğini alıp global ROM'u mi firm sitesinden indirip yükleyebilirsiniz.

MediaTek cizahlarda direnç değişimine gerek kalmadan IMEI atılabiliyor. Cihazınızın içi muhtemelen de daha önce hiç açılmadı bu sebeple.

Son olarak, güncellemeleri kontrol ettiğinizde güncelleme buluyor mu?

Telefonu kendisinde Hindistan olan bir şey olma olasılığı yüksek telefonun kendisi mi Hindistan üretimi yoksa h. ROM'u mu yüklenmiş olabilir? Bir de bu telefona karışmak istemiyorum şimdiye kadar aldığım en iyi telefon buydu bunu kaybetmek istemiyorum o yüzden diğer telefonumun IMEI'i yedekledim halde birden fazla kez ROM attığımda şebeke gitti sanırsam patch atılması gerekiyor.

Telefonda CE sertifikası yok ama NFC olduğuna emin olmak istiyorum baktığım sitedekiler uygulayınca direnç yapılmadığını emin olmuştum. İçini açıp nasıl direnç atıyorlar acaba?

Sanırım cihaz Discovery versiyonu veya Discovery ROM'u yüklenmiş olabilir model numarasını araştırdığımda sitede Discovery olarak gözüküyor ama görünüş kavisli arka camlı Pro+ 5G 120W.

XDA da benimle aynı sorunu yaşayan birini buldum. Site

Son düzenleme:
Telefonu kendisinde Hindistan olan bir şey olma olasılığı yüksek telefonun kendisi mi Hindistan üretimi yoksa h. ROM'u mu yüklenmiş olabilir? Bir de bu telefona karışmak istemiyorum şimdiye kadar aldığım en iyi telefon buydu bunu kaybetmek istemiyorum o yüzden diğer telefonumun IMEI'i yedekledim halde birden fazla kez ROM attığımda şebeke gitti sanırsam patch atılması gerekiyor.

Telefonda CE sertifikası yok ama NFC olduğuna emin olmak istiyorum baktığım sitedekiler uygulayınca direnç yapılmadığını emin olmuştum. İçini açıp nasıl direnç atıyorlar acaba?

Sanırım cihaz Discovery versiyonu veya Discovery ROM'u yüklenmiş olabilir model numarasını araştırdığımda sitede Discovery olarak gözüküyor ama görünüş kavisli arka camlı Pro+ 5G 120W.

XDA da benimle aynı sorunu yaşayan birini buldum. Site
Yedeklemeyi MTK Client ile yapın. Tam olarak bütün sistemin yedeğini alabildiğiniz için geri yüklediğinizde de aldığınız yedek nasılsa o şekilde devam edebiliyorsunuz. Rom yüklemeseniz dahi yedeği mutlaka alın. Bir köşede dursun. Zaten basit bir işlem. MTK CLIENT GUI

Yedeklemeyi MTKClient ile yapın. Tam olarak bütün sistemin yedeğini alabildiğiniz için geri yüklediğinizde de aldığınız yedek nasılsa o şekilde devam edebiliyorsunuz. ROM yüklemeseniz dahi yedeği mutlaka alın. Bir köşede dursun. Zaten basit bir işlem. MTK CLIENT GUI

Bu rehberi nasıl açacağım bilmiyorum şu anda bilgisayarım yanımda değil ve MTKClient tool bilgisayarda kullanılıyor öyle değil mi? Ve nasıl yedek alacağımı bilmiyorum TWRP yüklememe gerek var mı yoksa bu program ile oluyor? biraz kafam karıştı😅

Bu rehberi nasıl açacağım bilmiyorum şu anda bilgisayarım yanımda değil ve MTKClient tool bilgisayarda kullanılıyor öyle değil mi? Ve nasıl yedek alacağımı bilmiyorum TWRP yüklememe gerek var mı yoksa bu program ile oluyor? biraz kafam karıştı😅
Ben bir rehber hazırlayayım yakın zamanda. Oradan bakarsınız nasıl yedek alınacağına.

Yeni konular

Geri
Yukarı