Yurt dışı sıfır iPhone 15 vs 2. el iPhone 14 Pro

yusa01

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Kapalı kutu iPhone 15 ve 2. el iPhone 14 Pro arasında kaldım. Sizce ne yapmalıyım? Fiyat farkı neredeyse yok.

hocam oncelikle 2 sene bu isin ticaretini yapmis biri olarak genis capli bir cevap vermek istiyorum kullandigim ana telefonum s23fe androidle karsilastirmada yapacagim simdi kapali kutu dediginize dayanarak bunu bi telefoncudan ya da kutusunu acmamis kisiden alacaginizi dusundum bu konuya dikkat edin faturasini alin imei konrolunu yapin pil dongusunu kontrol edin ki gercekten kapali kutu mu ogrenmeniz dogrusu asil konuya gelirsek 60 hz 120 hz kafanizi kurcalamasin apple bu konuda ekranini samsungdan almasina ragmen 1 kalem ustte 15 ile 14 proyu yan yana koydugunuzda samsungdaki gibi bir fark hissetmiyiceginize kalibimi basarim o yuzden bu onemli bir fark olmiyicaktir kameraya gelirsek kesinlikle 15 daha iyi deneyimle onaylidir sasirmaniza gerek yok 3. kameranin ozelligi 3x optik zoom butun olay bu ki benim sahsi dusuncem 2x optik zoom kesinlikle daha basarili bi aci ve fotograf cikartiyor always on display ozelligi tamamen kisinin kullanimina zevkine bagli bu sizin karariniz olmasada olur diyicegim bi ozellik dedigim gibi kisiye bagli ve 14 pro alirsaniz kullancikca kilifla kullansaniz dahi yan kasanin parmak izi birakmasi benim gibi titizseniz sizi rahatsiz edecektir 15in mat olmasida benim izin onemli yani benim dusuncem 2. el yerine kesinlikle ama kesinlikle kutusunu siz acin 15inde mavi rengini tavsiye ederim siyah harici butun renklerini deneyimledim mavi cok daha guzel tabii yinede sizin karariniz :)

Selam arkadaşlar. Kapalı kutu iPhone 15 ve 2. el iPhone 14 Pro arasında kaldım. Sizce ne yapmalıyım? Fiyat farkı neredeyse yok.

14 Pro her yönden 15'i geçen bir telefon. Ekran ve kamerada özellikle çok ciddi farklar var 14 Pro her türlü alıyor. Üstteki arkadaşın göz sağlığından şüpheliyim. 60Hz ile 120Hz'in Apple'da olunca çok fark etmediğini söylemiş. Ben sana realiteyi söyleyeyim hocam ayan beyan fark var. 120Hz ekrandan sonra gidip de düz 15'in ekranına baktığında nasıl kasarak ilerlediğini görüyorsun. Kamerada 15 daha iyi çekiyor demiş alakası yok testlere de bakın zaten kağıt üstünde bile 14 Pro ana kamerada daha geniş diyafram aralığına sahip bir 48MP ana kameraya sahip.

14 Pro her yönden 15'i geçen bir telefon. Ekran ve kamerada özellikle çok ciddi farklar var 14 Pro her türlü alıyor. Üstteki arkadaşın göz sağlığından şüpheliyim. 60Hz ile 120Hz'in Apple'da olunca çok fark etmediğini söylemiş. Ben sana realiteyi söyleyeyim hocam ayan beyan fark var. 120Hz ekrandan sonra gidip de düz 15'in ekranına baktığında nasıl kasarak ilerlediğini görüyorsun. Kamerada 15 daha iyi çekiyor demiş alakası yok testlere de bakın zaten kağıt üstünde bile 14 Pro ana kamerada daha geniş diyafram aralığına sahip bir 48MP ana kameraya sahip.

MediaMarkt'te 5 dakika elinize alip shiftdelete izlemekle olmuyor bu isler. Kendinizi gelistirmelisiniz en basit ornek 11 Pro'yu kim sallar ama hala 11'in piyasasi diri. İyi aksamlar diliyorum, dediklerimin arkasindayim.

MediaMarkt'te 5 dakika elinize alip shiftdelete izlemekle olmuyor bu isler. Kendinizi gelistirmelisiniz en basit ornek 11 Pro'yu kim sallar ama hala 11'in piyasasi diri. İyi aksamlar diliyorum, dediklerimin arkasindayim.

Göz var nizam var YouTube'da testler var yine de bireysel yaklaşıyorsun. Gel kıyaslayalım:
14 Pro'da olan düz 15'te olmayan özellikler:
-ProRaw Fotoğraf çekebilme
-ProRes video çekebilme
-Makro çekim
-Telefoto
-Lidar
-Gece modunda Portre çekimi
-120Hz ProMotion ekran
Yani şu özellikler bir telefonda olmazsa olmaz. Sen gereksiz görebilirsin ama o kadar para verdikten sonra bunlar olmalı. Kendini sen de geliştirmelisin 2 sene bu işin ticaretini yapmakla da olmuyor bu işler ben 10 senedir yapıyorum salladığın gibi herhangi bir kanaldan ezbere konuşmuyorum bunları. Apple bile düz 15'in ana kamerada daha iyi çektiğini savunduğunu görse gülerdi sana. Aç sarı siteyi bak bakalım 11 serisi için olmasa bile 14 ve sonraki serilerde kim sallamış düz serileri? Düz model parasına göre çok pahalıya geliyor bunu anladığın gün hak verirsin bana :)

1 ay önce iPhone 15 pro'yu sattım. Hiç stabil gelmedi. 14 pro'm vardı. Yemin ederim param olsun gözüm kapalı 14 pro alıcam. Yemişim 15 serisini,vallahi değmez.

Geri
Yukarı