Yurt dışı telefon almak mantıklı mı?

Zerisez

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an iPhone SE kullanıyorum. Dokunmatiğim bozuldu ve dokunmatiği yaptırmaktansa yeni telefon mu alsam diye düşünüyorum. Daha uygun olduğu için yurt dışı almayı düşünüyorum, yılda 10 ay hatlı olarak kullanabiliyormuşuz galiba 2 ayda çaresine bakarım (arkadaşlarımdan bir şekilde açtıran oldu hattı). Sizce almak mantıklı mı kullanan var mı pişman mı?
Almayı düşündüğüm model iPhone 15 ya DA15Pro.

Bende gelecek hafta Polonya'dan bizzat iPhone 14 alacağım. Şöyle diyim tek riskli olan konu garanti işi başka bir risk yok. Apple kendisi 8 ay kullanım veriyor yani telefonu bir daha hatlı kullanamama gibi bir risk yok.

8 aydı 10'aya çıktı sanırım. Ne gibi riskleri var ki? Zaten telefonların %95'i 2 yıl garantisi bittikten sonra arıza yapıyor.
Bu istatistiği nereden aldınız acaba? Hiçbir telefonum 2 seneden sonra hemen bozulmamıştır. 3 4 5 yani telefonu değiştirmeden bozulan bir telefonum olmadı. Tabi benim istatistiğim geneli yansıtmayacağı için bir kriter değil. Yüzde 95 açıkçası fazla gibi geldi ama ciddi bir araştırma varsa o zaman iş değişir.

8 aydı 10'aya çıktı sanırım. Ne gibi riskleri var ki? Zaten telefonların %95'i 2 yıl garantisi bittikten sonra arıza yapıyor.
İPhone 15 Pro almayı düşünüyorsun kıyasladığın cihazlar 2 yıl sonra garantisi bitince bozulanlar olmamalı.

Başta garantisi yok. Yurtdışı telefon satan satıcılar da güvenilir değil. Yasal değil. Telefonu düzgün kullanırsan 2 yıl sonunda arıza falan yapmaz. S9 5 yıl kullandım. 5 yılın sonunda anca arıza yaptı. Şuan da babamın 4 yıl boyunca kullandığı redmi note 8'i kullanıyorum. Bir arızası yok.

Yerine göre mantıklı ama redmi cihazlar daha garanti oluyor. Türkiye'nin yarısı maalesef Yurt Dışı redmi kullanıyor zaten. Eğer paran varsa bu k*mara girmeye hiç gerek yok. Gerekirse Düz 14 al ama için rahat olsun.

Gayet mantıklı. 15 Pro 75K. Yurtdışı fiyatı 32k. 8 ay kullan. Bi İphone x alırsın yurt dışı 8k'a yada iPhone 13 alırsın 13-14k'a ne oldu 46k. Cepte halen 29K para kalıyor. Onla da mantıksız diyenlere yemek ısmarlarsın karınları doyar.

Yurt dışından getirmek mantıklı.

Çift simli bir model yanlışım yoksa 1. 2. ve e-SIM ile birlikte 18 ay kadar kullanabiliyoruz. Yurt dışından uyguna getirtip 1,5 sene kullandıktan sonra satıp yeni modelini getirmek fazlasıyla mantıklı geliyor bana.

Geri
Yukarı