Yurt dışına nasıl gidilir?

Hocam rahatsiz ediyorum ama bir şey sormak istiyorum. Carsamba gunu pasaport cikartmaya gideceğim 5 yillik ücretsiz ogrenciye. Aklima soyle bir şey takildi. Ben liseyi bitirdikten sonra orada bir dil okuluna kayit olsam ve ondan sonra orada bir universiteye kayit olabilir miyim?

Evet olabilirsiniz. Bazı dil okulları anlaşmalı oluyor hatta bazı üniversiteler ile.

Yurt dışına gidebilmenin en garanti yolu eğitimdir. Kaliteli eğitim almış birisi yurt dışına çok rahat gidebilir.
Evlilik, green card ya da diğer yollarla da gitmen mümkündür. Ama en rahat gidiş yolu eğitimden geçer.
Kaliteli bir üniversiteden eğitim alırsan gidişin çok daha konforlu olacaktır.

Evet olabilirsiniz. Bazı dil okulları anlaşmalı oluyor hatta bazı üniversiteler ile.

Yurt dışına gidebilmenin en garanti yolu eğitimdir. Kaliteli eğitim almış birisi yurt dışına çok rahat gidebilir.
Evlilik, Green Card'ya da diğer yollarla da gitmen mümkündür. Ama en rahat gidiş yolu eğitimden geçer.
Kaliteli bir üniversiteden eğitim alırsan gidişin çok daha konforlu olacaktır.

Anladim teşekkür ederim.

Abim zamaninda universiteye kayit oldu kabul ettiler ABD de ama vize alamadi buradan. Bende de boyle bir şey olmasi tedirginligi var.

Son düzenleme:
Gitmiştir bile belki umarım gitmiştir bende bu sene üniversite olmaz ise Almanya düşünüyorum meslek lisesi çıkışlı olduğum için iş imkanı tanırlar diye ümit ediyorum.
Umarım gitmiştir, umarım gidersiniz. Bende gitmek istiyorum, İngiltere düşünüyorum 14 yaşındayım daha. Çok yol var gidebilmek için, ihtiyacımız olan tek şey çalışmak ve birazda şans. Düşünüyorum daha ne olacağımı, ancak işinin ehli olunca her yer seni istiyor zaten.

Umarım gitmiştir, umarım gidersiniz. Bende gitmek istiyorum, İngiltere düşünüyorum 14 yaşındayım daha. Çok yol var gidebilmek için, ihtiyacımız olan tek şey çalışmak ve birazda şans. Düşünüyorum daha ne olacağımı, ancak işinin ehli olunca her yer seni istiyor zaten.
İngiltere çok güzeldir benim asıl hayalim New York New York u görünce huzur doluyorum özellikle times meydanı aklıma eskiler geliyor ve bayağı duygulanıyorum özellikle Spiderman etkeni :) New York a gitmeyi gerçekten isterdim keşke şuan ışınlansam diyorum ama daha icat edilmedi henüz ışınlanma yada edildi bizlerden saklanıyor İngiltere de okumak için mi yoksa çalışmak için mi gitmeyi düşünüyorsunuz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı