Yurt dışından alınan iPhone 14 Pro Max neden belirli adaptörlerle şarj olmuyor?

Batu Matu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
Kolay gelsin herkese,
Geçen hafta telefoncudan yurt dışı 14 Pro Max aldım cihaz sıkıntısız çalışıyordu. Dün telefonu her zamanki şarj aletimle şarj etmeyi denerken şarjı olduğunu ama yüzde olarak artmadığını fark ettim. Sonra Samsung adaptör bulup iPhone şarj kablosuna bağlayınca telefon şarj oldu. Bugünde arkadaşın IPhone'da telefonunda bozulduğunu düşündüğüm adaptörü taktım şarj oldu. Sonuç olarak adaptör bozuk değil telefonda da sıkıntı yok gibi o zaman benim telefonum neden bu adaptörle şarj olmuyor? Orijinal şarj aleti değil bu arada ama dandik bir şey de değil.

Arkadaşlar konu hala güncel, yardımcı olursanız sevinirim.Öne çıkar

Son düzenleme:
:D Dostum çakma adaptörle telefonu şarj etmeye çok çalışma, sonra hem telefon hem de sen kül olursunuz vallahi. Dikkatli ol.

Ya hocam çakmada değil adaptör ismi falan herkes tarafından bilindik, sadece orijinal Apple adaptör değil yani. Çok acayip illaki Apple en orijinalini aldıracak :D.

Ya hocam çakmada değil adaptör ismi falan herkes tarafından bilindik, sadece orijinal Apple adaptör değil yani. Çok acayip illaki Apple en orijinalini aldıracak :D.
Yani çakma oluyor o. Hiçbir zaman o kadar pahalı cihazlara böyle adaptörler önermem. Git al kanka sanki bütçeni mi zorlayacak? Yok. Tamam çok pahalı orijinal adaptörler, ama elindeki cihaz da ucuz değil yani. Anakartı bi yansa, adaptörün 5-6 katı tamir parası vereceksin. Her cihaz için geçerli bu.

Yani çakma oluyor o. Hiçbir zaman o kadar pahalı cihazlara böyle adaptörler önermem. Git al kanka sanki bütçeni mi zorlayacak? Yok. Tamam çok pahalı orijinal adaptörler, ama elindeki cihaz da ucuz değil yani. Anakartı bir yansa, adaptörün 5-6 katı tamir parası vereceksin. Her cihaz için geçerli bu.

Yani 1 2 ay o kadar param olmayacak çünkü çok para verdim dışarıda her şeyimi karttan çekiyorken lüks olur benim için orijinal. En azından Samsung adaptöre USB'li iPhone şarj kablosu alsam bir süre beni keser mi ne diyorsun?

Yani 1 2 ay o kadar param olmayacak çünkü çok para verdim dışarıda her şeyimi karttan çekiyorken lüks olur benim için orijinal. En azından Samsung adaptöre USB'li iPhone şarj kablosu alsam bir süre beni keser mi ne diyorsun?
Orijinal Samsung adaptör ise sorun olmaz, babam benim adaptörü kullanıyor bazen. Fakat Samsung'un da çıkmasını kullanma.

Yeni konular

Geri
Yukarı