Yurt dışından alınan S24 Ultra Türkiye'de nasıl kullanılır?

Batu3389

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yurt dışı telefonlarla ilgili bir sorum olacaktı, katardan S24 Ultra almayı düşünüyorum bu cihazı TR'ye döndüğümde aynı kullanabilir miyim, güncel kayıt ücreti ne kadar detaylı şekilde anlatabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

YD cihaz almak mantıklı değil artık. Bu fiyatı kayıt için vereceğime gider TR'den alırım kafam rahat eder.

Screenshot_2.png

Bu IPhone'larda geçerli olan ücret degilmi hocam, yanlış biliyorsam düzeltin.

Hepsi için geçerli. İnsanların çoğunlukla iPhone alma sebebi TR ile yurt dışı arasında fiyat farkında uçurum olması, özellikle Pro ve Pro Max modellerinde. Geçen yıl Batum'dan 14 Pro Max 256 aldım, 26-27 bin ₺ civarı bir para ödedim, dönünce eski telefonumu ( iPhone 8 ) satıp kaydını yaptım. O dönemler TR'de yanılmıyorsam 50 bin ₺ civarıydı fiyatı. Gerçi biz ailece gidip 4 tane almıştık. Eski telefonları da satınca neredeyse 2 telefon bedavaya gelmişti.

Hepsi için geçerli. İnsanların çoğunlukla iPhone alma sebebi TR ile yurt dışı arasında fiyat farkında uçurum olması, özellikle Pro ve Pro Max modellerinde. Geçen yıl Batum'dan 14 Pro Max 256 aldım, 26-27 bin ₺ civarı bir para ödedim, dönünce eski telefonumu ( iPhone 8 ) satıp kaydını yaptım. O dönemler TR'de yanılmıyorsam 50 bin ₺ civarıydı fiyatı. Gerçi biz ailece gidip 4 tane almıştık. Eski telefonları da satınca neredeyse 2 telefon bedavaya gelmişti.

Emin misiniz bu fiyat iPhone için geçerli diye biliyorum, Android için değil? Yukarıdaki arkadaş da 5 6 bine kayıt olundugundan bahsetmiş?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, yurt dışı telefonlarla ilgili bir sorum olacaktı, katardan S24 Ultra almayı düşünüyorum bu cihazı TR'ye döndüğümde aynı kullanabilir miyim, güncel kayıt ücreti ne kadar detaylı şekilde anlatabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Aynı kullanırsınız. Normalde her yıl 8 ay hakkınız var kayıtsız kullanım isterseniz. Şu aylarda alırsanız 2025 Ağustos'ta kapanır hiç kapanma yaşamadan o tarihe kadar kullanırsınız.

Yanlış bilgi
Yeni yasayla sanırım 6 ay fiziki 6 ay da e-SIM kullanılabiliyor.
Toplam 1 yıl sonrasında yine yenileniyor diye biliyorum.

Yeni yasayla sanırım 6 ay fiziki 6 ay da e-SIM kullanılabiliyor.
Toplam 1 yıl sonrasında yine yenileniyor diye biliyorum.
O sadece yurt dışında ikamet edenler için geçerli. Burada yaşayanlara kayıtsız halen 8 ay her sene. Emin değilseniz yazmayın, kafa karıştırmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı