Yurt dışından alışveriş yapılır mı?

kadrioz

Hectopat
Alışveriş için Black Friday'i bekliyorum. Hazır indirim kovalıyorken yurtdışından daha ucuza alayım dedim. (Bilgisayar bileşenleri için)
Amazon'un teslim ve vergi bedeli alacağım ürün kadar olunca yurtiçi fiyatınında üstüne çıkmayı başarıyor.
Aliexpress gibi teslim ücreti ve vergisi düşük herhangi bir alışveriş sitesi biliyor musunuz, kullandınız mı?
Gerek kur gerek vergiler beni yıldırdı, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
aliexpressden hala alınabilecek ürünler var ama 50 tl altı alışverişi tavsiye etmem minimum 10 küsür vergi ödüyorsun çünkü örnk xiaomi airdots tr 170 tl aliexpresste 110 tl ye bulabiliyosun ort 20 25 tl vergi çıksa 135 140 civarına almış olursun 3 ila 6 hafta arsası beklemyi göze alırsan

aliexpressden hala alınabilecek ürünler var ama 50 tl altı alışverişi tavsiye etmem minimum 10 küsür vergi ödüyorsun çünkü örnk xiaomi airdots tr 170 tl aliexpresste 110 tl ye bulabiliyosun ort 20 25 tl vergi çıksa 135 140 civarına almış olursun 3 ila 6 hafta arsası beklemyi göze alırsan
Aliexpress'te istediğim ürünü bulamadım maalesef.

Alacağın ürüne göre değişir. Elektronik alacaksan gümrük vergilerini hesap etmeden alışveriş yapmamanı tavsiye ederim. Amerika, Çin yada Avrupa dan yapacağın alışverişlerde de vergi düzenlemeleri farklı. Mutlaka fiyat hesaplamasına dahil et vergileri. Vergi hesabı yapabileceğin link aşağıda.

Vergi Hesaplama

Şu anda Yurtdışı fiyatları Türkiye'de ki black Friday'den daha iyi, Amazon, Aliexpress ve Newegg'den alışveriş yapabilirsiniz.
Amazon de ve fr de üstüne ürünün fiyatı kadar teslimat ve gümrük bedeli koyuyor maalesef bir de çoğu ürün Türkiye'ye gönderilmiyor, yurtiçi fiyatlar bile daha düşük. Newegg'i ilk defa duydum bakacağım.

Amazon de ve fr de üstüne ürünün fiyatı kadar teslimat ve gümrük bedeli koyuyor maalesef bir de çoğu ürün Türkiye'ye gönderilmiyor, yurtiçi fiyatlar bile daha düşük. Newegg'i ilk defa duydum bakacağım.
Alacağınız ürün nedir? Ben size bulayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı